24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ ۱۲:۱۴:۵۳
کد مطلب:  1450009
درخشانی: شیوه‌نامه‌ی ابلاغی مدیریت فوریت‌های روانی‌ اجتماعی دانش‌آموزان باید در ا‌ولویت اقدامات روسای مناطق و مدیران مدارس باشد

با حضور مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقب در برابر آسیب‌های اجتماعی و مسوول دفتر نماد وزارت آموزش و پرورش، نشست هم افزایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق ۲۱ گانه شهرستان‌های استان تهران در سالن هم‌اندیشی اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مهدی درخشانی گفت: این فرض که در ایام کرونا و ادامه آموزش مجازی، آسیب‌های روانشناختی- رفتاری دانش‌آموزان کاهش یافته است، کاملا نادرست است.


وی با اشاره به اینکه دسترسی به دفتر مرکزی نماد در وزارت آموزش و پرورش بسیار سهل و آسان شده است، افزود: دانش‌آموزان، والدین و معلمان می‌توانند موارد پرخطر دانش‌آموزان را در سامانه‌ی نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) ثبت نمایند تا به طور خودکار روند پیگیری، توسط دستگاه‌های عضو ائتلاف نماد صورت ‌گیرد.

درخشانی با اشاره به اینکه گزارش به موقع موارد اورژانسی دانش‌آموزان در حیطه‌های روانی رفتاری، از نقاط قوت یک مدیر مسوولیت‌پذیر است، اظهار داشت: عدم گزارش به موقع و عدم پیگیری که منجر به خطرپذیری دانش‌آموز شود، تبعات قانونی دارد.

 

این مقام مسوول گفت: در شرایط امروز تمام دانش‌آموزان در معرض خطر بوده که این وضعیت، مسئولیت ما را در برابر مسائل نسل آینده، چندبرابر می‌کند.

 

به اشتراک بگذارید :