21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ ۱۰:۲۴:۳۰
کد مطلب:  1449545
معاون پژوهش ،برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
خلاقیت و ایده پردازی را باید در دانش آموزان تقویت کنیم

معاون پژوهش،برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: خلاقیت در مدیریت حرکت در ریل توسعه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، یوسف بهارلو معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه امروزه بیش از هر چیز به مدیران خلاق نیازمندیم تا با ابتکار عمل و ایده های جدید به اهداف سند تحول بنیادین نزدیک شویم ، گفت : خلاقیت و نوآوری لازمه حرکت در مسیر پیشرفت است.

وی با تاکید بر اینکه در دنیای امروز راهکارهای قدیمی و تکراری پاسخگوی نیازهای امروز جامعه نیست ، اظهار داشت : باید متناسب با سرعت علم و تکنولوژی ، روش های ما نیز به روزرسانی شود و از توقف و در جا زدن به شدت بپرهیزیم .

بهارلو با اشاره به اینکه مدیران خلاق در هر ارگانی می توانند شتاب حرکت ان دستگاه در مدار توسعه را سرعت بخشند ، تصریح کرد: اگر میخواهیم دانش آموزان ما در آینده به شهروندانی خلاق و توانمند تبدیل شوند باید مدیران ما در مدارس خلاقیت و ایده پردازی را در آنان تقویت کنند.

بهارلو مدیران خلاق را بازوهای توانمند آموزش و پرورش دانست و افزود: مدیری که از تغییر ، تحول و به روزرسانی واهمه داشته باشد نمی تواند دانش آموزان ما را در رسیدن به مرزهای توانمندی یاری رساند .

این مقام مسئول با تاکید بر استفاده از تجارب ارزنده پیشکسوتان حوزه تعلیم و تربیت ، گفت : تجارب ارزنده گذشته در تعامل با ایده های نو و خلاقانه امروز  می تواند بسیاری از مشکلات ما را حل کند .

وی در پایان با اشاره به اینکه باید به مدیران مدارس اجازه دهیم تا در حوزه تعلیم و تربیت با روش های پر نشاط و جدید شوق و اشتیاق را در دانش آموزان ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: روش های سنتی به تنهایی نمی توانند جوابگوی نیازهای دانش آموزان امروز باشند.

به اشتراک بگذارید :