22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ ۰۹:۵۱:۵۰
کد مطلب:  1448409
رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد:
35مدال‌رنگارنگ سهم دانش‌آموزان‌اصفهانی درالمپیادهای‌علمی سال‌جاری

کلیم‌اله بابایی گفت: از مجموع 42 دانش‌آموزی که به مرحله نهایی المیپاد علمی راه پیدا کرده بودند، 14 نفر مدال طلا، 14 نفر مدال نقره، 7 نفر مدال برنز کسب کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در سومین روز از اسفند ماه 1399، کلیم‌اله بابایی رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرگزاری فارس در خصوص المپیادهای سال جاری، اظهار داشت: هر سال المپیادهای علمی در رشته‌های کامپیوتر، جغرافیا، علوم زمین، شیمی، تفکر و کارآفرینی، نجوم و اخترفیزیک، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی، اقتصاد و مدیریت و ادبیات برگزار می‌شود.

وی افزود: المپیادهای علمی هر سال از دی ‌ماه شروع می‌شود و در اوایل اسفند ماه امتحان مرحله اول المپیادهای علمی برگزار می‌شود، در استان اصفهان در سال تحصیلی گذشته در ۱۳ رشته علمی حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر دانش‌آموز شرکت کردند که از این تعداد ۵۳۵ نفر نمره قابل‌ قبول را دریافت کرده و به مرحله دوم راه پیدا کرده‌اند. ضمن اینکه پس از برگزاری مرحله دوم ۴۲ نفر از دانش‌آموزان به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: هر سال در شرایط عادی که ویروس کرونا وجود نداشت یک دوره سه ‌ماهه برای دانش‌آموزان برگزار می‌شد و در پایان دوره از آن‌ها آزمون گرفته می‌شد و بر اساس امتیازی که کسب می‌کنند مدال طلا، نقره و برنز هر دانش‌آموزی مشخص می‌شد، اما امسال به دلیل شرایط کرونا دوره سه ‌ماهه تبدیل به دوره‌های مجازی شد و در پایان دانش‌آموزان برای آزمون پایان دوره فراخوان شدند.

بابایی تاکید کرد کرد: امسال آزمون پایانی تعدادی از رشته‌ها در تهران و ۴ رشته هم در اصفهان برگزار شد؛ سرانجام از مجموع ۴۲ نفری که به مرحله نهایی راه پیدا کرده بودند، ۴۰ نفر در آزمون پایانی شرکت کردند که ۱۴ نفر مدال طلا، ۱۴ نفر مدال نقره، ۷ نفر مدال برنز و ۵ نفر هم امتیازشان به مدال نرسید و گواهی شرکت در این دوره به آن‌ها داده شد.

به اشتراک بگذارید :