20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ ۰۸:۵۷:۱۳
کد مطلب:  1448115
 رئیس اداره حراست آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
توجه به شأن و جایگاه آموزش و پرورش در آموزش از راه دور مورد انتظار است  

کارگاه آموزشی با هدف ایجاد وحدت رویه و با محوریت قوانین و مقررات آموزشی و اجرایی  ویژه ی کارشناسان ، موسسان ، مدیران و کادر اجرایی مدارس آموزش از راه دور و بزرگسالان غیر دولتی در قالب وبینار برگزار گردید .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی در این  نشست رضا روستایی باتاکید بر اهمیت مدرک تحصیلی به عنوان نشانه تلاش در جهت تحقق اهداف تعلیم و تربیت گفت :  در حفظ و صیانت  و در صدور مدرک تحصیلی دقت ویژه داشته باشیم و فراموش نکنیم جامعه و دانشگاه  به عنوان مخاطبین ما این موضوع را  مورد ارزیابی قرار می دهند و در صورتیکه مدرک تحصیلی صادره ، روایی و اعتبار لازم را نداشته باشد مورد به طور  جدی  مورد سوال قرار می گیریم .

بنا بر این گزارش  رئیس اداره حراست آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اظهار داشت : با توجه به زیست بوم جدید و آموزش غیرحضوری ، توجه ویژه به آموزش از راه دور مورد انتظار است و دقت کنیم شأن و جایگاه آموزش و پرورش  حفظ شود . وی افزود : رعایت مسائل قانونی ،  دقت در تنظیم و نگهداری اسناد و دفاتر مانند آمار ، امتحانات ، اوراق فارغ التحصیلان و... مورد انتظار جدی است و مدیران و موسسان خود را به حفظ و نگهداری از اسناد بدانند . وی با تیین اهمیت رفع نقص های اعلام شده در بازدید های صورت گرفته تصریح نمود : توقع داریم نواقص به طور جدی مورد توجه قرار گرفته و رفع شود.

 این مقام مسئول در ادامه گفت : از مدیران و موسسان مدارس آموزش از راه دور و بزرگسالان دولتی و غیردولتی می خواهیم از امور مدرسه خود ارزیابی دوره ای داشته و از کارشناسان و مدیران اداره بخواهید از مدرسه بازدید کرده و کمک کنند نواقص رفع و کار به سمت رشد و پیشرفت باشد .

روستایی خاطر نشان کرد :  هیچ تفاوت آیین نامه ای در خصوص سلامت امور مدرسه در بین مدارس راه دور ، بزرگسالان غیردولتی با دولتی وجود ندارد و نحوه برگزاری امتحانات و تنظیم صورتجلسات باید دقیق و درست باشد . وی در پایان ابراز امیدواری کرد بتوانیم محیطی سالم ، شاداب و رو به رشد و به دور از ابهام ، آماده کنیم و به اهداف عالی آموزش و پرورش برسیم .

به اشتراک بگذارید :