15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ ۱۴:۰۴:۲۳
کد مطلب:  1447321
شفیع پور درکارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا  تاکید نمود
مبارزه با قاچاق کالا موجب افزایش اشتغال و درآمد ملی خواهد شد

کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا با محوریت کالاهای سلامت محور برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران, کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با محوریت کالاهای سلامت محور از طریق پیام رسان شاد برای کلیه مدیران مدارس مناطق نوزده گانه شهر تهران اجرا گردید.

در ابتدا شفیع پور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران شهر تهران و نماینده اداره کل در ستاد مبارزه با کالای استان تهران, ضمن اشاره به اهمیت موضوع و توجه به تولید داخلی و رونق تولید، اظهارداشت: مبارزه با قاچاق با کالا موجب افزایش تولید در کشور و اشتغالزایی شده و افزایش درآمد ملی را با افزایش تولید شاهد خواهیم بود و این افزایش تولید نیز, منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی و فقر می شود.

وی با اشاره به مصوبات کارگروه فرهنگی و تبلیغات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران مبنی بر برگزاری کارگاه های آموزشی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران را از اهم مصوبات این کارگروه اعلام نمود و خواستار انتقال اطلاعات و موضوعات این کارگاه توسط مدیران مدارس به معلمان و دانش آموزان شد .

شفیع پور اعلام کرد: از محتوی این کارگاه در سامانه ضمن خدمت آموزش و پرورش شهر تهران ویژه مدیران مدارس آزمونی به عمل خواهد آمد و در کارنامه آموزشی مدیران ثبت خواهد شد.

در ادامه نافعی کارشناس تغذیه و سلامت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان مدرس کارگاه مطالب و مباحث مربوطه  را تدریس نمود و در زمینه شناسایی کالاهای خارجی مجاز از غیر مجاز و قاچاق از طریق شناسه سلامت و راه های بدست آوردن اصالت کالا توضیحاتی ارائه کرد.

وی همچنین در مورد کالاهای ایرانی نیز مطالبی در مورد نشان سیب سلامت و نشانگرهای رنگی توضیحاتی عنوان نموده و در انتها مطالبی در مورد خریدهای اینترنتی وآشنایی با راه های شناخت کالای مجاز از غیر مجاز و قاچاق ارائه نمود.

لازم به توضیح است که تمامی فایل های آموزشی کارگاه فوق در شبکه آموزش دانش آموزی "شاد" در دسترس مدیران مدارس قرار گرفته است.

 

به اشتراک بگذارید :