20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ ۱۳:۵۸:۴۱
کد مطلب:  1447305
در یک اقدامی متفاوت توسط خانواده شهید
منزل خانواده شهید مسلم خیزاب، محل عقد زوج های جوان شده است

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با حضور در منزل یکی از شهدای مدافع حرم، با خانواده وی که منزلشان را محل عقد زوج های جوان نموده اند، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش ‌وپرورش، در سی‌اُمین روز از بهمن‌ماه 1399، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به همراه اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی و ذاکری رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان با حضور در منزل سرهنگ پاسدار شهید مسلم خیزاب، با همسر و فرزند این شهید مدافع حرم دیدار و گفتگو کرد.

اعتدادی در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه رفیع شهدا اظهار داشت: شهدا برای ما ارزشمند هستند و هرچه داریم از شهدا داریم؛ سعی ما در آموزش‌وپرورش بر آن است که برای نسل آینده و نوجوان این جایگاه ارزشمند را تبیین نماییم. در حال حاضر شرایط خاصی در جامعه حکم‌فرما است اما همه سعی خود را خواهیم کرد تا در مقابل تمام سختی‌هایی که فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه برای ما ایجاد کرده‌اند بایستیم.

وی افزود: امنیت امروز جامعه ما به برکت خون شهدا است، امیدوارم تا جایی که بتوانیم به فرزندان شهدا خدمت کنیم، خدمت به شهدا باعث برکت است و بدون شک از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم.

قابل ذکر است شهید مسلم خیزاب فرمانده گردان یازهرا (س) لشکر 14 امام حسین (ع) درتاریخ ده دی ماه 1359 متولد و در تاریخ بیستم مهر 1394 به درجه رفیع شهادت ناِیل شدند پیکر مطهر ایشان در گلستان شهدای شهر اصفهان به خاک سپرده شد .

نکته اینکه منزل شهید معزز کمی متفاوت است به گونه ای که گنجینه ای با ارزش و درنوع خود کم نظیر،  همه دارایی های شهید را در خود جای داده است .گوشه گوشه خانه ایشان حرف هایی برای گفتن دارد ، تا چشم کار می کند یاد یک قهرمان زنده می شود . ساخت این گنجینه با فکر و پیشنهاد تنها فرزند شهید محمد مهدی خیزاب بوده است و بنا به گفته همسر بزرگوار شهید به دلیل وابستگی بسیارزیاد محمد مهدی 11 ساله با وسایل پدرش و اینکه عینا به زبان می آورد ، می خواهد بوی بابا را از لباس ها و عکس های او احساس کند 

درحال حاضر در منزل شهید گرانقدر مراسم عقد زوج های جوان برگزار می شود  

به اشتراک بگذارید :