16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ ۱۳:۲۸:۱۲
کد مطلب:  1447203
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست رکن اساسی سعادت و رشد جوامع است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس از همکاری این معاونت با اداره آموزش و مشارکت مردمی محیط زیست تحت عنوان دوستی با طبیعت با هدف آموزش حفاظت از محیط زیست در مدارس به عنوان خیر ماندگار خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در جلسه ای با مسئولین  و محیط بان ، اداره کل محیط زیست گفت: برای نجات طبیعت و محیط زیست و آینده روشن‌تر و پاک‌تر، به همکاری همه دانش آموزان با همکاری آموزش و پرورش نیاز داریم تا بتوانیم با فعالیت های فوق برنامه، روحیه مسئولیت پذیری‌ اجتماعی در محیطی سالم و با نشاط را در جامعه بسازیم.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس افزود: اهمیت موضوع محیط زیست و آموزش پایه ای و همگانی حفاظت از محیط زیست برای حفظ منابع محدود، مهم و تجدید ناپذیر و برای جلوگیری از هدر رفتن و آلودگی آنها، یکی از روش های اصولی، آموزش و بالا بردن آگاهی زیست محیطی است.
بانشی با اشاره به اهمیت نقش حساس آموزش در حفاظت از محیط زیست و اهمیت آموزش در دوران مدرسه گفت: در این راستا افزایش آگاهی زیست محیطی در بین دانش آموزان، بسیار مهم است. 
وی گفت : دانش آموزان در حفظ و حراست از محیط زیست، الگو پذیرترند و باید از وجود این قشر آینده ساز که در مقطع یادگیری هستند در حمایت از طبیعت ، حیات وحش و حفظ محیط زیست  بهره گرفت.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس اظهار داشت : برای نجات طبیعت و محیط زیست و آینده روشن‌تر و پاک‌تر، به همکاری همه دانش آموزان با همکاری آموزش و پرورش نیاز داریم تا بتوانیم با فعالیت های فوق برنامه، روحیه مسئولیت پذیری‌ اجتماعی در محیطی سالم و با نشاط را در جامعه بسازیم.
بانشی از آموزش حفاظت از محیط زیست در مدارس به عنوان خیر ماندگار نام برد و گفت: یکی از ارزش‌های مورد تأکید دین مبین اسلام، انجام امور خیر و شایسته است به خصوص اعمالی که ماندگار باشند و سلامت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را تضمین نمایند.
رئیس اداره  فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیستی رکن اساسی سعادت و رشد جوامع هستند و توجه به آن به خصوص در دوران مدرسه بسیار ضرورت دارد و توجه به طبیعت، درختکاری و منابع طبیعی از امور اساسی و لازم برای توسعه و تداوم زندگی خواهد بود.


سعید خادمی با اشاره به اینکه هویت دانش آموزان در مدارس شکل می‌گیرد و اکثر آنها در دوران کودکی و نوجوانی، معلمان را الگو و سرمشق قرار می‌دهند گفت: نوع آموزش و تعلیم و تربیت صحیح در درک هنجارها و ارزش ها بسیار تأثیر گذار خواهد بود .
وی افزود: آموزش دانش‌آموزان و تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست، باعث حس مسئولیت پذیری و تعهد نسبت به نعمت‌های خداوند می‌شود و انگیزه و مهارت آن‌ها را در بررسی موانع و مشکلات زیست محیطی افزایش می‌دهد.
رئیس اداره  فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس، حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست رکن اساسی سعادت و رشد جوامع مدانست و گفت:  توجه به آن به خصوص در دوران مدرسه بسیار ضرورت دارد . و مدرسه اصلی ترین نهاد و رکن پایه در تعلیم و تربیت علمی، آموزشی، اخلاقی و دینی است. 

خادمی افزود: در مدارس ضرورت دارد با شیوه‌های مناسب و مطابقت رفتار و گفتار مربیان و معلمان در انجام امور نیک به دانش آموزان یاد داد که کوچکترین کار صحیح و منطقی، جزء خیرات محسوب می‌گردد و علاوه بر ثواب و اجر آن نزد پروردگار، روحیه نشاط و اعتماد به نفس را تقویت می‌کند.
وی ادامه داد: با توجه به انعقاد تفاهم نامه  و با توجه به محتوا های آموزشی منتشر شده هر هفته در روز های یکشنبه تا تاریخ 17 اسفندماه  در کانال شاد مسابقه ای ویژه تمامی دانش آموزان برگزار می گردد که به نفرات برتر هدایایی اهدا می گردد . 


 

به اشتراک بگذارید :