14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ ۰۷:۵۹:۴۲
کد مطلب:  nEdxHxPh
مدیریت آموزش و پرورش شهرستان آبیک
سوق دادن 45 درصد دانش‌آموزان متوسطه اول آبیک به شاخه فنی و کار و دانش

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: 45 درصد از دانش‌آموزان متوسطه اول این شهرستان باید به شاخه فنی و حرفه‌ای و یا کار و دانش سوق داده شوند.

مهرداد یحیایی در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری پایه دهم در نظام جدید آموزشی یعنی طرح 4.3.3 در مدارس شهرستان آبیک استقرار می‌یابد.

وی افزود: هدایت تحصیلی و انتخاب رشته در نظام جدید آموزشی به پایه نهم انتقال یافته است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک ادامه داد: با توجه به استقرار پایه دهم در سال آینده تحصیلی احتمال ایجاد مشکلاتی از سوی خانواده‌ها وجود دارد.

یحیایی با اشاره به توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی اضافه کرد: 45 درصد دانش‌آموزان متوسطه اول شهرستان آبیک باید به شاخه فنی و حرفه‌ای و یا کار و دانش سوق داده شوند.

وی خاطرنشان کرد: 55 درصد دانش‌آموزان نیز باید به سمت رشته‌های تحصیلی نظری ترغیب شوند که این امر ممکن است بعضاً نارضایتی برخی خانواده‌ها را به همراه داشته باشد.

این مسؤول بیان کرد: آموزش و پرورش مجبور به اجرای توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی در مدارس است که در برخی حوزه‌ها ظرفیت وجود ندارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک افزود: با توجه به اجرای توسعه متوازن رشته‌ها امسال محدودیت‌های خاصی در زمینه انتخاب رشته دانش‌آموزان وجود دارد.

یحیایی ادامه داد: ظرفیت برای انتخاب رشته علوم تجربی و ریاضی محدود بوده ولی مورد اقبال خانواده‌ها است ولی رغبت کمتری برای تحصیل فرزندان خود در رشته‌های علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش وجود دارد.

وی اضافه کرد: امید است با مساعدت مسؤولان شهرستان آبیک برنامه‌ریزی خوبی برای انتخاب دانش‌آموزان داشته باشیم و به جمع‌بندی مطلوبی در توسعه متوازن رشته‌ها دست یابیم.

به اشتراک بگذارید :