11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ ۰۹:۱۲:۵۷
کد مطلب:  1446409
ولی پوری دراختتامیه دوره توانمندسازی مدیران دارالقران کشور بیان نمود
بهترین راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پناه بردن به برنامه‌های فرهنگی و قرآن کریم است

اختتامیه پنجمین دوره توانمندسازی مدیران مراکز دارالقران سراسر کشور به میزبانی شهر تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران, مراسم اختتامیه پنجمین دوره توانمندسازی مدیران مراکز دارالقران سراسر کشور به میزبانی شهر تهران برگزار شد.

مجتبی ولی پوری در این مراسم با اشاره به اینکه کارکردن در فضای مجازی کاربسیار سختی است  و در این سه روز زحمات زیادی کشیده شد تا یک برنامه مجازی و دو طرفه برگزار شود, اظهارداشت: بهترین راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پناه بردن به برنامه‌های فرهنگی و قرآن کریم است. باید از روش های نوین, فعالیت های خود را پیش ببریم و اگر بخواهیم از آسیب‌های اجتماعی نجات پیدا کنیم باید به قرآن پناه ببریم. اگر دانش آموزی خود را به ملبس به لباس قرآن کند از آسیب‌های اجتماعی به دور خواهد بود.

وی محافل انس با قرآن را بسیار با اهمیت قلمداد کرد و ضمن تشکر از حوزه ستادی و عوامل اجرایی برگزاری این دوره افزود: از چندین ماه قبل با جلسات متعدد, برنامه‌ریزی‌های لازم صورت پذیرفت و ادامه داد: حضور وزیر و مسئولین آموزش و پرورش در این دوره نشانگر  اهتمام ویژه آنها نسبت به ه مسائل قرآنی و توانمندسازی مدیران مراکز دارالقران کشور است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران, اضافه کرد: توانمند سازی مدیران مراکز دارالقرآن های سراسر کشور در این دوره در زیست بوم جدید صورت پذیرفت و لازم است که مدیران دارالقرآن ها به روش های جدید و استفاده از فضای مجازی مجهز شوند و با بهره گیری از  راهنمایی های اساتید برجسته, انشاء‌الله خیر و برکت آن فعالیت ها شامل حال همه گردد و شاهد ارتقای برنامه‌های قرآنی در کشور باشیم.

وی به نقش مرکزیت فعالیت‌های قرآنی در دارالقرانهای آموزش و پرورش تصریح کرد و گفت:باید تلاش شود تمامی برنامه‌های قرآنی محله,شهر و استان متاثر از برنامه‌های دارالقرآن آموزش و پرورش باشد و به قدری دارالقرآن قوی باشد که تمام برنامه ها تحت تاثیر برنامه های آن قرار بگیرد. این مسئله لزوم توانمندسازی این مراکز را بیش از پیش نشان می‌دهد که در کنار آموزش‌های سنتی قرآن به راهکارهای نوین توجه شود.

ولی پوری تاکید کرد: محافل انس با قرآن هم زمینه ظهور و بروز استعدادها را فراهم می‌کند و هم باعث می‌شود دیگران جذب این برنامه‌ها شوند.

به اشتراک بگذارید :