19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ ۱۶:۰۱:۰۳
کد مطلب:  1445425
وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح مجتمع آموزشی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی:
احداث مدرسه یک انتخاب بسیار هوشمندانه است/مدرسه، کانون شکل گیری آینده است

وزیر آموزش و پرورش گفت: همه خیرین و افرادی که در ساخت مدرسه مشارکت می کنند، در حقیقت در راستای توسعه و اصلاح اجتماعی نقش آفرین و سهیم هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش زنجان، محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاح مجتمع آموزشی سردار شهید سلیمانی زنجان، افزود: مدرسه امکانی کم نظیر بوده و مکانی برای پرورش انسان است.

وی اضافه کرد: مدرسه یک نقطه جغرافیایی نیست، بلکه کانون شکل گیری آینده است، این مکان درخشان ترین نقطه ای است که درتحولات آینده نقش آفرینی می کند. محصول مدرسه، انسان به عنوان برترین موجود هستی است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: خیرین مدرسه ساز انتخاب هوشمندانه ای کرده اند، هر چند کار خیر بسیار فراوان است، اما این قشر در بنای مدرسه سهیم می شوند که این کار به نوعی سهیم  شدن در آینده سرزمین، پیشرفت و توسعه  کشور است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همه تجلیات توسعه که در جای جای این سرزمین رخ می نماید، از مدرسه نشأت می گیرد و حتی همه خالقان کارهای بزرگ، از مدرسه آغاز کرده اند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه مدرسه دانش آموزان را برای ایفای نقش های کارسازتر تربیت می کند، اظهار دشت: از این رو احداث مدرسه یک انتخاب بسیار هوشمندانه است و همه افرادی که در این کار مهم  مشارکت می کنند، کار بزرگی را انجام می دهند.

حاجی میرزایی در خصوص پروژه مجتمع آموزشی سردار شهید سلیمانی زنجان، گفت: این مجتمع به نام سردار سپهبد قاسم سلیمانی مزین شده تا نسل  ما بدانند که این سردار شهید الگوی جامعه محسوب می شود. 


وزیر آموزش و پرورش با یادآوری اینکه الگوها در فرهنگ دینی ما نقش بسیار تعیین کننده ای دارند، گفت: دانش آموزان با بهره گیری از این الگوها  ایثار، فدارکاری، دشمن ستیزی، خدا ترسی و دلیری  را می آموزند.  

حاجی میرزایی در پایان گفت: مجتمع های آموزشی ظرفیت پرورشی، توانمندی های اجتماعی، بلوغ اجتماعی دانش آموزان را رشد می دهند و علاوه بر آن امکان و زمینه بیشتری برای ایجاد مکان های مختلف نظیر کارگاهها  در آن ها فراهم است.

 

گفتنی است در این مراسم از کتاب حاج رجبعلی مقدم خیر مدرسه ساز رونمایی شد و همچنین چند تن از خیرین مورد تجلیل قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید :