20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ ۱۰:۴۲:۳۳
کد مطلب:  1444929
در مرحله اول داوری صورت گرفت؛
راهیابی یک اثر از شهرستان اسلامشهر به پنجاهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد

در پنجاهمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم رشد، در مرحله اول داوری و در بخش فرهنگیان، یک فیلم مستند داستانی، ساخته کارشناسی روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر به بخش نهایی مسابقه وارد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از اسلامشهر، لیست نهایی فیلم‌های بخش بین‌الملل برای حضور در بخش رقابتی فیلم رشد اعلام شد.

سید سعید بدیعی دبیر پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در این خصوص اعلام نمود: پس از چندین ماه تلاش شبانه‌روزی اعضای هیئت انتخاب فیلم‌های پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، ۱۱۱ فیلم ایرانی و خارجی در قالب‌های پویانمایی، داستانی کوتاه، داستانی بلند، مستند کوتاه و مستند بلند از ۲۵ کشور جهان برای رقابت در بخش بین‌الملل کارت سبز دریافت نموده‌اند. این آثار توسط ۱۹ عضو هیئت انتخاب از بین ۲۸۳۹ فیلم بر اساس ملاک‌ها و معیارهای از پیش تعیین شده و در راستای اهداف آموزشی و تربیتی مبتنی بر اهداف تحولی آموزش و پرورش انتخاب شده که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم مرتبط با محتواهای کتاب‌های درسی می‌باشد.

بدیعی در خصوص بخش ملی این دوره از جشنواره ادامه داد: فیلم‌های معلمان و دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه بخش ملی این جشنواره را تشکیل می‌دهند که امسال نیز در این بخش ۴۱۱ فیلم دریافت شده و در نهایت ۲۸ فیلم از معلمان و دانشجومعلمان و ۳۱ فیلم از دانش‌آموزان برای بخش مسابقه انتخاب شده است. در نتیجه با احتساب فیلم‌های بخش ملی و بین‌الملل،‌ ۳۲۵۰ فیلم امسال توسط اعضای هیئت انتخاب بررسی و داوری شده که در نهایت ۱۱۱ فیلم در بخش بین الملل و ۵۹ فیلم در بخش ملی به بخش مسابقه راه یافته است.

بنابر اسامی اعلام شده از طرف دبیرخانه فیلم رشد، ۳۰ فیلم پویانمایی،‌ ۱۹ فیلم مستند کوتاه،‌ ۲۱ فیلم مستند بلند، ۳۱ فیلم داستانی کوتاه و ۱۰ فیلم داستانی بلند، تمام فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه در گروه بین‌الملل می‌باشد که کار داوری آن‌ها در حال انجام است.

به اشتراک بگذارید :