18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ ۱۰:۱۷:۴۳
کد مطلب:  1444861
وزیر آموزش و پرورش در نشست اختصاصی با مدیران مدارس استان زنجان:
مدیریت مدرسه یک موهبت الهی و یک فرصت طلایی است که باید مغتنم شمرد/آموزش با کیفیت دانش آموزان، ماموریت مدیران مدارس است

وزیر آموزش و پرورش در نشست اختصاصی با مدیران مدارس استان زنجان در بستر شبکه شاد گفت:اگر به تمامی نقش ها با یک اندیشه عمیق بنگریم، کمتر نقشی به اندازه مدیر یک مدرسه بار و محتوا خواهد داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش زنجان، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست اختصاصی با مدیران مدارس استان زنجان در بستر شبکه شاد، ضمن تبریک ایام، اظهار داشت: امروز برای عرض خداقوت و تشکر از مدیران و معلمان استان زنجان به دلیل فعالیت های ارزشمند و خلاقانه در دوران شیوع کرونا، در این استان حاضر شده‌ایم که صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم. 

وی بیان داشت: زنجان شهر شور و شعور حسینی و پیوند عمیق با خاندان عصمت و طهارت دارد و شهری انقلابی و دیار غواصان دریا دل است که انشالله ایام شکوفایی این استان مستدام باشد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه مدیریت مدرسه را کلیدی ترین و راهبردی ترین نقش در آموزش و پرورش هر کشور توصیف کرد و افزود: هدف اصلی نظام تعلیم و تربیت این است که دانش آموزان به توانایی رسیده و قابلیتها شکوفا شود و مدیر مدرسه می تواند ما را به این هدف رسانده و اطمینان لازم را بدهد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه ما در آیینه مدیر مدرسه دیده میشویم، نقش مدیریت مدرسه را یک نقش پر بها و مهم مهم عنوان کرد و افزود: اگر به تمامی نقش ها با یک اندیشه عمیق بنگریم، کمتر نقشی به اندازه مدیر یک مدرسه بار و محتوا خواهد داشت.

 وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدیران و معلمان همواره در فکر و رفتار ذهن دانش آموزان نقش می بندند لذا این جایگاه، جایگاه رفیع و ارزشمندی است که ضرورت دارد قدردان آن باشیم.

وی ابراز داشت: امروز با وجود کرونا ماموریت های مدیران مدارس تغییر کرده است از این رو دست به کار شدیم تا از راه دیگری به مقصد یعنی آموزش باکیفیت دست پیدا کنیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید تصریح کرد: آموزش با کیفیت دانش آموزان، ماموریت اصلی مدیران و معلمان است لذا باید تمام تلاشمان این باشد که این مهم اتفاق بیفتد.

وی در ادامه ارتباط مستمر با دانش آموزان، معلمان و اولیا را مهم‌ترین رسالت مدیران مدارس عنوان کرد و افزود: این ارتباط ها میتواند به ما اطمینان دهد که آموزش با کیفیت در حال انجام است و مدیرانی که که بتوانند ارتباط درستی باتک دانش آموزان، معلمان و والدین برقرار کنند، مدیران موفقی هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: کرونا ضرورت پیوند عمیق‌تر خانواده و مدرسه را نشان داده و فرصتی برای آشتی و ارتباط عمیق آموزش و پرورش با خانواده‌ها شد.

حاجی میرزایی در پایان گفت: دانش‌آموزان شما، فداکاری شما را فراموش نمی‌کنند و خاطرات مدرسه در سال کرونا برای سال‌ها در ذهنشان برجسته خواهد ماند.

به اشتراک بگذارید :