12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۱۷:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1444085
با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر
مجموعه آثار تولید محتوای الکترونیکی و دستاوردهای آموزش ابتدایی آذربایجان شرقی رونمایی شد

آئین رونمایی و انتشار مجموعه آثار تولید محتوای آموزش الکترونیکی و متنی، اسناد و دستاوردهای آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی عصر امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۹ در تالار باشگاه فرهنگیان تبریز با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رضوان حکیم زاده در این آیین رونمایی تداوم با کیفیت آموزش در ایام کرونایی را یادآور شده و گفت: کسب رتبه اول در پوشش نوآموزان پیش دبستانى توسط استان آذربایجان شرقى کار بسیار ارزشمندی است  و اینکه در این رویداد تبریز پیشگام است، عجیب نیست چرا که تبریز شهر اولین هاست و در همه زمینه ها نام آذربایجان شرقى می درخشد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر با بیان اینکه آذربایجان دیار علماى بزرگ در حیطه هاى مختلف است و این مسئولیت مارا سنگین می کند، افزود: امسال خوشبختانه سال کودکان بود و با دوراندیشی و اعتماد رهبر معظم انقلاب توانستیم با تمام توان ماموریت خود را پیاده کنیم.

وی به تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اشاره کرده و یک گام بزرگ براى ساختن الگوى ایرانی اسلامی پیشرفت معرفی کرد.

حکیم زاده تاکید کرد: اگر واقعا دنبال تربیت انسان تمام ساحتى هستیم ؛ توجه به اهمیت دوران کودکى مهم است و سرمایه گذاری براى رسیدن به اهداف باید از دوران کودکى انجام گیرد.

معاون وزیر خاطرنشان شد: از زمان آموزش هاى عمومى و همگانى اولین بار بود که مدارس در این سطح وسیع بصورت اضطرارى تعطیل شد و شرایط جدید ما را در مسیرهای دوگانه ای قرار داد و چالش های جدید فرصتی برای بروز توانمندی ها و خلاقیت معلمان بود.

وی با اعلام این مطلب که در دوره ی ابتدایی تولیدات موسسات ممنوع شد چرا که به عملکرد معلمان در دوره ابتدایی باور داشتیم، ابراز داشت: در آینده شاهد آموزش ترکیبی ( حضوری- مجازی) خواهیم بود.

حکیم زاده درگیر شدن والدین و خانواده ها در امر آموزش  را یکی دیگر از فرصت هاى ایجاد شده در ایام کرونا دانست و خبر داد: امسال برنامه عید و هنر و داستان در تعطیلات نوروز خواهیم داشت.

کارنامه دوره ابتدایی در تاریخ درخشان خواهد ماند

جعفر پاشایی نیز در این مراسم گفت: هزاران هزار کتاب در خصوص ایثار معلمان بخصوص در دوران کرونا نوشته شود بازهم کم است و اطمینان داریم که اگر روزی این دوران تحلیل شود کارنامه دوره ابتدایی بسیار درخشان خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خاطرنشان شد: کسب رتبه اول جذب پیش دبستانی در دوران کرونا برگ زرین دیگری بر مجموعه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی است.

مشکلات شبکه شاد به جد مورد توجه باشد

نماینده مردم اهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: دوره ابتدایی بعنوان شالوده و اساس تعلیم و تربیت نقش اساسی دارد و آموزش و پرورش محلی برای تولید ایده با افکار و اندیشه نو است و نباید به این بخش بعنوان هزینه نگاه کرد.

به گفته ی محرم زاده انتظار بر این است که مشکلات شاد به جد مورد توجه قرار گرفته و پیگیری شود.

تنظیم و رونمایی سند انسداد مبادی بی سوادی استان آذربایجان شرقی

کامیار قهرمانی فرد نیز در این آیین با ارائه گزارشی گفت:در 6 دبیرخانه استانی تولید محتوا بیش از 5 هزار اثر نهایی شده است.

معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی از تنظیم و رونمایی سند انسداد مبادی بی سوادی استان که تفاهم نامه بین نواحی مناطق استان است، خبر داد.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

                               کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :