3 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۱۳:۴۹:۳۶
کد مطلب:  1443851
با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی صورت گرفت؛
افتتاح مجموعه چمن مصنوعی  و اتاق بازی مدرسه شمیم  آبادان، افتتاح باشگاه پیشکسوتان آموزش و پرورش استثنایی آبادان

مجموعه چمن مصنوعی  و اتاق بازی مدرسه شمیم ویژه دانش آموزان استثنایی شهرستان آبادان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال و باشگاه پیشکسوتان آموزش و پرورش استثنایی آبادان با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور افتتاح شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  با حضور سید جواد حسینی؛ آیین بهره برداری از مجموعه چمن مصنوعی، اتاق بازی ویژه دانش آموزان استثنایی و باشگاه پیشکسوتان آموزش و پرورش استثنایی در شهرستان آبادان صورت گرفت.

سید جواد  حسینی در حاشیه این  مراسم با بیان اینکه در سطح کشور بیش از ۱۹۰ ‌باشگاه پیشکسوتان آموزش و پرورش استثنایی راه اندازی شده است گفت: این باشگاه ها با استفاده از ظرفیت شیفت خالی مدارس استثنایی ایجاد شده است.

وی  افزود: بازنشستگان رابطه عاطفی با مدارس دارند و قرارگیری این باشگاه ها در دل مدارس موجب عدم گسست عاطفی بازنشستگان با مدارس می شود.

وی تصریح کرد: با راه اندازی باشگاه پیشکسوتان می توان از اندوخته ها و تجارب بازنشستگان  در بدنه نظام تعلیم و تربیت استفاده نمود.

حسینی همچنین تربیت بدنی و ورزش را از نیازهای اساسی دانش آموزان با نیازهای ویژه دانست و افزود: دانش آموزان استثنایی به تحرک بدنی بیش از سایر دانش آموزان نیاز دارند و ساخت سالن های ورزشی 200 متر مربعی درون مدرسه ای برای این دانش آموزان در سراسر کشور آغاز شده است.

به اشتراک بگذارید :