16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ۱۲:۱۵:۴۹
کد مطلب:  MrlJgcwr
مدیر آموزش و پرورش ملارد:
هدايت دانش آموزان به مناسب ترين شاخه و رشته تحصيلي بر اساس استعداد، علاقه، امكانات و نياز هاي كشور از اهداف هدایت تحصیلی است

مدیر آموزش و پرورش ملارد هدايت تحصیلی دانش آموزان را زمينه ساز شكوفایی استعدادهای آنان در رشته های تحصیلی مورد علاقه شان دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش  و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد قادری تفرشی، مدیر آموزش و پرورش ملارد، هدايت دانش آموزان به مناسب ترين شاخه و رشته تحصيلي بر اساس استعداد، علاقه، امكانات و نياز هاي كشور را از اهداف هدایت تحصیلی دانش آموزان دانسته و گفت:  در بسیاری از موارد هدايت تحصيلي، زمينه ساز شكوفایی استعدادهای دانش آموزان در رشته های تحصیلی مورد علاقه شان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملارد، آگاه سازی و اطلاع رسانی صحیح به دانش آموزان در زمینه هدایت تحصیلی را  بسیار مهم برشمرده و افزود:  به منظور هدايت دانش آموزان به شاخه ها و رشته هاي تحصيلي از ابتداي سال تحصيلي 95 - 94 در زمينه شرايط ورود به رشته ها، نمرات  مورد نياز  و زمينه هاي تحصيلي و شغلي، آزمون استعداد تحصيلي برگزار شد و به منظور سنجش توانایی و علایق دانش آموزان، آزمون رغبت سنج شغلی از دو هزار و دویست دانش آموز پسر و دو هزار و سیصد و پنجاه دانش‌آموز دختر به عمل آمد و  نتايج آنها در پرونده الكترونيكي مشاوره دانش آموزان جهت انتخاب رشته ثبت گرديد.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری دوره هاي توانمند سازي  براي مشاوران و مديران دوره متوسطه اول خبرداد و گفت:  یک دوره توانمند سازی به مدت 24 ساعت برای مشاوران و مديران دوره متوسطه اول به منظور كمك بهتر به دانش آموزان پايه نهم در اسفندماه 94 برگزار گرديد .

براساس هدایت تحصیلی، دانش آموزان به يكي از رشته هاي ادبيات و علوم انساني ، رياضي ، علوم تجربي ، علوم ومعارف اسلامي  و  در شاخه هاي كاردانش و فني حرفه اي به يكي از زمينه هاي صنعت، خدمات، كشاورزي و هنر هدايت خواهند شد. 

شایان ذکر است مشاوران مدارس در دو هفته اول تيرماه جهت هدایت تحصيلي و راهنمايي دانش آموزان در مدارس این شهرستان حضور مستمر خواهند داشت.

به اشتراک بگذارید :