3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۱۳:۳۰:۳۷
کد مطلب:  1443771
رئیس اداره حقوقی،املاک و حمایت قضایی اعلام کرد :
حل وفصل مشکلات حقوقی املاک آموزش و پرورش نیازمند همکاری همه مسئولین استانی است

یازدهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور محسنی بند پی استاندار تهران و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران در سالن همایش های استانداری تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، رفیق مصطفایی  رئیس اداره حقوقی،املاک و حمایت قضایی  آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران در این نشست  گفت :  بیش از  180 هزار میلیارد تومان آمار دعاوی ملکی مطروحه در سال 99 بوده که له دستگاه آموزش و پرورش حکم صادر شده است  . از طرف دیگر  43 حکم قطعی علیه دستگاه اجرایی صادر شده است که 22 مورد  آن حل و فصل گردیده است . وی افزود : آورده مالی نتیجه اقدامات حل و فصل و اجرای رای قطعی در شهرستان های اسلامشهر ، قرچک ، ملارد ، پاکدشت ، شهریار و رباط کریم  بیش از 340 هزار میلیارد تومان است .

  رئیس اداره حقوقی،املاک و حمایت قضایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد :  ضرورت واگذاری قطعی املاک واگذار شده توسط دستگاه های اجرایی ، ضرورت تعیین تکلیف املاک در ید و تصرف آموزش و پرورش که سایر نهادها مدعی مالکیت آنها هستند ، ضرورت تامین اعتبار جهت مستند سازی املاک از اقدامهای پیشگیرانه در این موضوع است . وی افزود : اعمال حقوقی پسینی در این موضوع نیز  شامل  درخواست تامین اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه طی فرایند سه ساله  ، تصویب ضرورت همکاری مدیریت شهری در تعیین عوض و معوض بالاخص با تاکید بر استفاده از ظرفیت تغییر کاربری تمام یا بخشی از فضا  است .

به اشتراک بگذارید :