16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۱۳:۲۷:۵۰
کد مطلب:  1443751
رونمایی از دستگاه cnc آموزشی در هنرستان شهید یوسفی اقلید

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به کسب مهارت و اهمیت آن گفت : آموزش تولید محور سبب اشتغال پایدار در هر جامعه ای است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رسول قانونی در آیین رونمایی و گفتگوی زنده با مدیران مدارس اقلید با اشاره به اینکه آموزش تولید محور سبب اشتغال پایدار در هر جامعه ای است گفت: در بیان اهمیت آموزش های فنی حرفه ایی همین بس که مقام معظم رهبری بارها فرمودند: آموزش های فنی و حرفه ایی باید توسعه یابد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود: در این راستا اهمیت آموزش های مهارت محور و رسالتی که بر دوش متولیان این امر نهاده شده کار را برای ما اساسی تر، محکم تر و سخت تر خواهد کرد.  

قانونی  با بیان اینکه قطار توسعه در کشور با همت هنرآموزان ، هنرجویان عزیز و در واقع کسانی که در دروان تحصیل خود به صورت مهارت محور تربیت می شوند به حرکت در می آید گفت: نقش هنرستان ها و آموزش های مهارتی در قطار توسعه کشور نقش واگن نیست بلکه نقش لکوموتیو است که در واقع نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

وی افزود: هنرستان های ما  با وجود  نگاه عالمانه هنرآموزان و هنرجویان که نهایت سعی و تلاش خود را در یادگیری مهارت ها دارند قطعا می تواند سطح اشتغال، شایستگی و صلاحیت های حرفه ایی را در کشور بسیار بالا ببرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس ادامه داد: ما باید در راستای پیوند زنجیره آموزش و اشتغال الگوی آموزشی مناسبی را طراحی و اجرا کنیم تا بتوانیم آینده کشور خود را تضمین کنیم.

قانونی عدم تناسب ورودی و خروجی های آموزش و پرورش با نیازهای جامعه  را یکی از مشکلات چندین ساله   قلمداد کرد و گفت: با برنامه ریزی همکارانمان در حوزه متوسطه نظری، فنی حرفه ایی و اداره تکنولوژی اموزشی صورت گرفته هر سال روند بهتری را نسبت به سال قبل طی نموده و مشکلات در این زمینه کمتر شده است.

وی  با تاکید بر لزوم گرایش دانش آموزان به رشته های فنی حرفه ای گفت :  چون این دانش آموزان علاوه بر درس و تربیت در  مسائل پرورشی بحث های مهارتی ، فن و حرفه ای را یاد می گیرند  می توانند در آینده در بازار کار هم صاحب شغل شوند و هم مشکلات معیشتشان را حل کنند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: رشته ماشین افزار رشته ایی است که پیشینه و قدمی با دارالفنون دارد هر چند که پیش از آن نیز اموزش ماشین افزار به صورت استاد شاگردی جاری بوده  و در استان فارس نیز  رشته ماشین افزار در 16 هنرستان ارائه خدمت می کند.

قانونی  گفت: امیدوارم بتوانیم با همت همکارانمان در سراسر فارس هنرجویانی را تربیت کنیم که در آینده در صنایع مختلفی چون هوافضا، خودروسازی، صنایع دفاعی، کشتی سازی و ... بتوانند افتخارآفرینی کنند و موجب اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی شوند.

وی با اشاره به ساخت دستگاه ماشین افزار cnc توسط دکتر سید علی میرسلیمانی هنرآموز هنرستان شهید یوسفی اقلید گفت: این دستگاه با کمترین هزینه با حمایت های آموزش و پرورش فارس در جهت رفع نیاز هنرستان ها با دقت طراحی شده است.   

رئیس اداره تکنولوژی وگروه های آموزشی آموزش و پرورش فارس نیز با اشاره به اینکه دستگاه های مورد نیاز دانش آموزان در رشته ماشین افزار قیمت های بسیار بالایی دارند گفت: دستگاه cnc  دستگاهی دقیق، سریع و ارزان است که  با دریافت برنامه امکان ساخت قطعات پیچیده صنعتی را در زمان کوتاه محقق می کند.

سید نعیم علوی با بیان اینکه در زمان قدیم باید برای تغییر خط تولید و تولید محصول جدید هزینه های بسیاری را متحمل می شدیم گفت: اما از زمانی که cnc  راه اندازی شده به راحتی می توانیم به عنوان مثال خط تولید ماشین پیکان را به خط تولید ماشینی چون پژو تبدیل کنیم و هزینه ها را کاهش دهیم.

وی افزود: این رشته ماشین افزار در واقع بازوی محرک صنعت در کشور است که باعث می شود آنچه که در زندگی برای صنعت نیاز داریم متوقف نشود.

 

به اشتراک بگذارید :