3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۱۳:۱۵:۴۷
کد مطلب:  1443671
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
استفاده از ظرفیت شهرک‌های صنعتی، کارگاه‌ها و شرکت ها در شناسایی و جذب افراد بی سواد

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: شناسایی و هدایت بیسوادان و معرفی آنها به آموزش و پرورش از سوی همه اقشار جامعه، افراد و ارگان ها باید بعنوان وظیفه و بصورت یک رفتار مطلوب جهت ریشه کنی بی سوادی رواج یابد.

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، عربعلی زینالی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جمع اعضای شورای پشتیبانی این  استان با تشریح و تبیین فعالیت معاونت سوادآموزی، گزارشی از عملکرد معاونت در سال جاری بیان کرد.

وی گفت:: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص موجود تعداد ثبت نام شدگان در سامانه 8 هزار و 478    نفر که با در نظر گرفتن حجم فعالیت‌های مکمل بیش از 16 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته اند.

زینالی اولویت استان را توجه ویژه به مراکز یادگیری محلی در شهرستان‌ها دانسته و استفاده از ظرفیت شهرک‌های صنعتی و قرار دادن مشوق هایی برای جذب کارگران بیسواد از سوی استانداری را خواستار شد.

وی توسعه مراکز یادگیری محلی در راستای جذب بیسوادی و کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی را از دیگر اولویت‌های استان دانست و تبدیل مراکز یادگیری محلی از 5 مرکز به 11 مرکز را از اهداف این استان و معاونت سوادآموزی برشمرد.       

 

به اشتراک بگذارید :