21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۰۷:۵۷:۴۲
کد مطلب:  1442601
بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطه :
طرح ایران مهارت عامل موثری در  توسعه متوازن رشته های تحصیلی است

نشست  کمیته ساختار و فناوری های مدیریتی استان در خصوص اجرای طرح ایران مهارت و خوداتکایی  برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حاشیه این نشست گفت :  مهمترین رسالت ایران مهارت ، آشنایی بهتر دانش آموزان با رشته های فنی و حرفه ای و کمک به هدایت تحصیلی دانش آموزان دوره اول متوسطه است  و این امر ضرورت و اهمیت ایران مهارت را در توسعه متوازن رشته ای دو چندان می کند .

 هاشمی پیرامون طرح خود اتکایی اظهار داشت : این طرح علاوه بر آموزش مهارت های شغلی در زمینه ایجاد انگیزه و خودباوری در دانش آموزان بسیار موثر است. وی افزود : در طرح  خود اتکایی دانش آموزان اوقات غیر درسی خود را در محیط مدرسه به آموزش حرفه ای خاص اختصاص می دهند تا در کنار علم آموزی، کار آموزی را نیز فراگیرند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  اظهار امیدواری کرد در شرایط فعلی با استفاده از شیوه های نوین  از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات برای اجرای طرح خود اتکایی برای دانش آموزان  استفاده شود .

گفتنی است : ایران مهارت یک طرح ملی است که به تصویب و تفاهم مشترک بین سازمان فنی و حرفه ای و وزات آموزش و پرورش رسیده است. هدف اولیه از اجرای این طرح، برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت آموزی برای دانش آموزان متوسطه اول در دبیرستان ها به کمک آموزشگاه های فنی و حرفه ای است .

به اشتراک بگذارید :