20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ ۱۱:۲۰:۲۶
کد مطلب:  1441713
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران در کارگاه استاندارد سازی و ایجاد سبک منسجم مدارس شاهد استان زنجان
مدارس شاهد با همت و خلاقیت مدیران، قابلیت الگو شدن در تراز سند تحول را دارند

کارگاه استاندارد سازی و ایجاد سبک منسجم مدارس شاهد استان با حضور مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت و مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در محل سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ، محمدرضا رزاقی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران در کارگاه استاندارد سازی و ایجاد سبک منسجم مدارس شاهد استان زنجان ضمن تعظیم و تجلیل از شهداء و غواصان دریا دل دفاع مقدس گفت: زنجان برای من با خاطرات غواصانتان در بهمن شیر گره خورده است.

وی سپس به تشریح شناسنامه فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس شاهد پرداخت و گفت: در شناسنامه فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس شاهد به دنبال آن هستیم که مدیران با اطلاعات کافی در مورد فعالیتها، به تحلیل پرداخته و راه را مشخص کنند.

دبیرستاد مرکزی شاهد و ایثارگران با اشاره به نقطه نظرات مدیران در خصوص جداول موجود در شناسنامه فعالیت های مدارس شاهد اظهار کرد:  شناسنامه یک ابزار است و جدول های موجود در آن، از منظر نوع مدیریت و اجرای دقیق برنامه ها بر اساس نوآوری، ابتکار، خلاقیت و استراتژی مدیر مدرسه تعریف می شود

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران بیان داشت: مدرسه شاهد یک مدرسه هدفمند و نظامدار است و ضرورت دارد با چشم انداز و تصویر کیفی مطلوب حرکت کنیم تا به اهداف دست یابیم.

رزاقی گفت: تحقق اهداف  ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین، استراتژی اصلی مدارس شاهد بوده و است و باید بتوانیم دانش آموزانی چند ساحتی تربیت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به برخی ویژگی های مدرسه کیفی و لزوم مسئولیت پذیری گفت: این موضوع بسیار حائز اهمیت است و لازم است همواره مورد توجه قرار گیرد و زمانی می توانیم مسئولیت پذیر بوده و دارای مدرسه کیفی باشیم که روابط بین مدیر با معلمان، دانش آموزان و اولیاء و بالعکس کیفی باشد.

 

 

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران با بیان این که دانش آموزان همچون بذری هستند و هرکدام قابلیت های ویژه خود را دارند گفت: تمامی دانش اموزان قادر به یادگیری هستند و اگر بخواهیم آنها به خلاقیت برسند لازم است رفتارهای کنترل گرانه را به حداقل برسانیم

عضو شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش افزود: بستر اصلی یادگیری  خانه است و تا زمانی که خانه راآماده نکنیم و نگاه والدین به یادگیری منطبق با نگاه مدرسه نباشد یعنی سیستم خوب شکل نگرفته است و یادگیری موثر اتفاق نمی‌افتد. والدین نیز در مدل فرزندپروری باید با مدرسه هماهنگ بوده و تعامل لازم را داشته باشند.

رزاقی با بیان این که سند تحول مجموعه مفاهیم نگرشی است و برای هر نگرش، دانش آن لازم و ضروری است، تصریح کرد: با استاندارد سازی مدارس شاهد به دنبال اثبات این مهم هستیم که این مدارس قابلیت الگو شدن در طراز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را دارند.

رزاقی ضمن اشاره به دستورالعمل مالی مدارس شاهد گفت هدف ما از طرح مباحث مالی در شناسنامه مدارس شاهد شفاف سازی، داشتن هزینه های هدفمند و پاسداری از منابع مالی این مدارس دانست و به لزوم حرکت بر مبنای برنامه، اقتضائات محلی، تکریم دانش آموزان به شیوه های مناسب و رفتار مسئولانه  تاکید نمود.

رزاقی در بخش پایانی  سخنان خود با اشاره به برنامه هایی که تاکنون در استان زنجان داشته، ضمن تقدیر و تشکر از آقای میرزایی،  رئیس اداره شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان, وی را از سرمایه های آموزش و پرورش دانست وگفت: برنامه ها و کارگاه هایی که در این استان داشتیم،  رضایت بخش بوده است.

 

شایان ذکر است در این ابتدای این جلسه کارگاهی تعدادی از مدیران مدارس شاهد استان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات و چالش های خود در خصوص شناسنامه فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس شاهد پرداختند.

به اشتراک بگذارید :