8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ ۰۸:۵۰:۴۵
کد مطلب:  1441369
پنچمین دوره توانمندسازی مدیران مراکز دارالقرآن‌های سراسر کشور

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان زنجان گفت: ۱۲ نفر از مدیران دارالقرآن های استان زنجان در دوره توانمندسازی مدیران دارالقرآن‌ها شرکت دارند تا نسبت به برگزاری کلاس‌های مجازی در زیست‌بوم جدید، مهارت بیشتری کسب کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش زنجان، محمدجواد رضایی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان زنجان ، اظهار کرد: بزرگترین دوره توانمندسازی مدیران دارالقرآن‌های سراسر کشور به صورت مجازی از  ۲۷ بهمن‌ماه آغاز شده است و به مدت ۳ روز تا ۲۹ بهمن‌ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه دوره توانمندسازی مدیران دارالقرآن‌ها هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود، ابراز کرد: پنجمین دوره با حضور ۹۰۰ نفر از مدیران دارالقرآن‌های سراسر کشور برگزار می‌شود که ۱۲ نفر از مدیران دارالقرآن‌های استان زنجان در این دوره حضور دارند.

این مسئول با بیان اینکه دوره با حضور اساتید برجسته کشوری تدارک دیده شده است، تصریح کرد: آموزش سواد رسانه‌ای، برگزاری کلاس‌های مجازی در زیست‌بوم جدید و بهره‌مندی بهتر از فضای موجود از اهداف این دوره است.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان زنجان به راه‌اندازی کانال قرآن، عترت و نماز در دارالقرآن‌های دانش‌آموزی مناطق اشاره کرد و افزود: تولید محتوا، برگزاری مسابقات و اجرای برنامه‌های قرآنی در این مراکز انجام می‌شود و طبق برنامه کلاس‌بندی انجام شده و کلاس‌های قرآن در فضای مجازی دایر است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در مدارس فعالیت‌های قرآنی را در حد ایجاد انگیزه و اشتیاق و آموزش‌های مبتدی انجام می‌دهد، بیان کرد: فعالیت‌های تخصصی‌تر و آموزش‌های پیشرفته در دارالقرآن‌های دانش‌آموزی دنبال می‌شود و دانش‌آموزان مستعد به این مراکز معرفی می‌شوند.

رضایی اظهار کرد: با توجه به تغییر روش‌های آموزشی، تولید محتوا در حوزه قرآن‌، عترت و نماز در دستور کار قرار دارد و پس از تایید وزارت آموزش و پرورش در کانال‌ها و شبکه‌های مجازی بارگذاری می‌شود.

به اشتراک بگذارید :