21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ ۲۰:۳۶:۲۴
کد مطلب:  1440987
معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران :
طرح مبین طرح تربیت مدیران آینده است

یازدهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور محسنی بند پی استاندار تهران و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن همایش های استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران شکراله حسن بیگی در این نشست با اشاره به کسب رتبه برتر توسط  شورای آموزش و پرورش استان  و تقدیر ی که در این رابطه درحضور دکتر جهانگیری معاون رئیس جمهور صورت گرفت این موضوع را حاصل تلاش همه ی اعضای شورای آموزش و پرورش استان دانست که با همدلی و همفکری و حضور خوب در جلسات و پیگیری مصوبات به این مهم دست یافتند .

بنا بر این گزارش معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران  گفت :خطر کرونا  هنوز جدی است و بحثی که باعث تاسف است عادی انگاری قضیه است . تیم  بهداشت و درمان که در خط مقدم مقابله با کرونا هستند با جانفشانی در حال فعالیت هستند و توانستند آمارفوتی ها را  را به حد خوبی پایین بیاورند و این نباید منجر به بی توجهی  به کرونا  و حضوردر  مراسمات جمعی باشد . در این صورت دوباره دچار بحران خواهیم شد . وی تاکید کرد : اگر رعایت نکنیم باید شاهد  پیک چهارم کرونا باشیم . اگر مردم در دو هفته آینده به جد مراعات نکنند ممکن است  به آمار های قبل برگردیم . بنا بر این باید تلاش کنیم پروتکل ها را رعایت کنیم  تامخصوصا از کرونای جهش یافته انگلیسی در امان باشیم .

این مقام مسئول پیرامون طرح مبین  گفت : این طرح برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با قرآن  ومکتب  اسلام است و در واقع طرح مبین طرح تربیت مدیران آینده است . دانش آموزان خیلی سریع در سمت های مختلفی قرار می گیرند و باید مملکت را اداره کنند و چه خوب است که از نوجوانی با مکتب اسلام آشنا بشوند و در آینده مدیران متعهدی هم باشند و این طرح در واقع منجر به افزایش سواد و التزام دینی بیشتر دانش آموزان خواهد شد .وی افزود : از سوی دیگر اجرای  طرح مبین مساوی با پایین آمدن آسیب های اجتماعی است و باعث می شود به طور غیر مستقیم همه راحت ترزندگی کنیم چرا که آسیب های اجتماعی گزینشی عمل نمی کنند. حسن یبگی اظهار امیدواری کرد همه دستگاه ها به سهم خود به  آموزش و پرورش در این زمینه کمک کنند تا بتواند به وظیفه ذاتی خود عمل کند .  

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران جذب آمار بالای 16 هزار سواد آموز در نهضت سواد آموزی استان را  قابل تقدیری  دانست و گفت : در این آمار رشد بسیار بالایی نسبت به سال قبل وجود داشته است . حسن بیگی  اظهار امیدواری کرد  در ماه رجب از ظرفیت خیرین  نیزبرای کمک رسانی به خانواده هایی که به گوشی و تلویزیون جهت آموزش مجازی دسترسی ندارند استفاده شود .

به اشتراک بگذارید :