3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ ۱۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1440877
معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
دانش آموزان ما نباید هر اطلاعاتی را بدون مبنای علمی و پژوهشی به سادگی بپذیرند

معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: توجه به یافته های علمی و پژوهشی باید مورد توجه جدی قرار گیرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، یوسف بهارلو معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، با اشاره به اینکه امروزه سرعت پیشرفت علم به گونه ای است که هر روز با داده های جدیدی در حوزه های مختلف روبرو هستیم ، اظهار داشت : آموزش و پرورش به عنوان یکی از تاثیر گذارترین نهادهای علمی و فرهنگی کشور باید در زمینه بروزرسانی اطلاعات و دانش همکاران و معلمین عزیز پیشرو باشد .

وی با تاکید بر اینکه نسل دانش آموزان امروز ، به مراتب نسبت به دهه های گذشته از اطلاعات به روزتری برخوردارند و از ابزارهای گسترده تری نیز  جهت کسب دانش  بهره می برند ، گفت : در مواجهه با این دانش آموزان که هر روزه در معرض بمباران اطلاعاتی هستند باید آگاهانه تر عمل کنیم .

بهارلو با اشاره به اینکه در این میان نباید فراموش کنیم ممکن است اطلاعات غلط و غیر علمی نیز در این فضا در اختیار دانش آموزان قرار گیرد ، تصریح کرد: باید به گونه ای عمل کنیم تا پرسشگری در دانش آموزان و فرزندان این جامعه تقویت و نهادینه شود و به سادگی هر اطلاعاتی را بدون مبنای درست و دقیق علمی نپذیرند.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر ضرورت برگزاری دوره های تخصصی ضمن خدمت برای معلمین و کلیه همکاران عزیز فرهنگی ،خاطرنشان کرد : در همین راستا و در جهت به روز کردن دانش اطلاعاتی همکاران عزیز برنامه ریزی های جدی صورت گرفته است و اقدامات لازم در حال انجام است .

به اشتراک بگذارید :