1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ ۰۸:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1440295
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در جمع اعضای شورای معونین ورامین:
جامعه بالنده برای پویایی و بالندگی در انجام وظایف و مسوولیت‌ها مصمم است

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در زمان کنونی توجه به وقت و زمان افراد بسیار مهم و قابل ارزش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، عربعلی زینالی در جمع اعضای شورای معاونین اداره آموزش و پرورش منطقه ورامین گفت: وظیفه همگان نسبت به انجام وظایف و مسوولیت‌های اجتماعی در چارچوپ قوانین مشخص و مبرهن بوده و با همدلی، اتحاد و مشارکت جمعی در جهت شناسایی، آموزش و حذف بیسوادی گام های ارزنده ای برداریم.

وی تفاوت مبنایی آموزش نهضت سوادآموزی را با مدارس عادی به تلاش های بی وقفه آموزش دهندگان در شناسایی، جذب و آموزش افراد جامعه بی سواد یا بازمانده از تحصیل دانسته که بدلیل مشکلاتی از آموختن و نوشتن فاصله گرفتند و افزود: جذب برخی از آموزشیاران سوادآموزی بعنوان همکاران آموزش و پرورش  با توجه به تجارب والایی که در این مسیر فرا گرفته اند را ارزشمند توصیف کرد که با خروج آنها حوزه سوادآموزی با چالش هایی  مواجه گردید.

زینالی کم فعالیتی در هر حوزه ای را مردود دانسته و با تأکید بر اصل احترام متقابل ایجاد پایگاه مستحکم در جهت شناسایی، جذب و آموزش بی سوادان با حمایت ارگان ها و نهادهای مختلف شهرستان را اثربخش خواند.

 وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات رئیس و همکاران مجموعه آموزش و پرورش، توسعه و تقویت مراکز یادگیری محلی را از اولویت های سوادآموزی دانست.

 

به اشتراک بگذارید :