3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ ۱۰:۰۰:۳۵
کد مطلب:  1440167
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران :
در سال جاری  16 هزار نفر از بی سوادان تحت تعلیم هستند

یازدهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور محسنی بند پی استاندار تهران و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران در سالن همایش های استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، عربعلی زینالی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این نشست ضمن تشکر ازهمکاری خوب همه نهاد ها مخصوصا ثبت احوال به خاطر معرفی  بی سوادان به نهضت  سواد آموزی استان  گفت :  مجموع  افراد بی سوادی که در شهرستان های استان تهران به ما معرفی شدند  9256 نفر بودند که از این میان  ما موفق شدیم 8400 نفر را جذب کنیم .وی تصریح نمود : وجود کرونا باعث می شود خانواده ها اولویت ااصلی را به اقتصاد زندگی و تحصیل  فرزندان بدهند و نه تحصیل خودشان ، ولی با این حال ما موفق شدیم این تعداد از افراد بی سواد را ثبت نام کنیم . وی افزود : کلاس ها به سه صورت غیر حضوری ؛ نیمه حضوری و حضوری برگزار می شود  و در مجموع تا به امروز موفق شدیم 16200 نفر  از بی سوادان را جذب کنیم و در کلاس ها به آنان آموزش بدهیم .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت : یکی از اولویت های اصلی ماایجاد مراکز یادگیری محلی است . دراین مراکز علاوه بر یادگیری تئوری و آموزش به بی سوادان ، یک سری آموزش های مهارت های اجتماعی از قبیل حقوق شهروندی ، مهارت های اجتماعی و اخلاقی ، بهداشت و سلامت و سبک زندگی  هم آموزش داده می شود . وی تصریح کرد : تا سال گذشته 5 مرکز یادگیری محلی در سطح استان وجود داشته و امسال 5 مرکز یادگیری جدید تاسیس شد  و اکنون 10  مرکز یادگیری در سطح استان فعالیت می کنند زینالی اظهار امیدواری کرد زمینه ای ایجاد شود تا در هر منطقه از 21 منطقه ی شهرستان های استان تهران حتی الامکان یک مرکز یادگیری محلی تاسیس شود .

این مقام مسئول در آموزش و پرورش اظهار داشت : شهرک های صنعتی بسیاری در سطح شهرستان های استان تهران فعال هستند و نیاز به همکاری بیشتر شهرک های صنعتی با نهضت سواد آموزی احساس می شود   تا کارگرانی که در این شهرک ها فعالیت دارند تحت پوشش بیشتر قرار بگیرند . امیدواریم همراهی خوب دستگاه های مختلف در معرفی افراد بی سواد به آموزش و پرورش استمرار یابد تا بتوانیم به اهداف پیش بینی شده برای سازمان نهضت سواد آموزی نائل شویم .

به اشتراک بگذارید :