18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ ۰۹:۴۱:۵۱
کد مطلب:  1440125
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در کارگاه استاندارد سازی و ایجاد سبک منسجم مدارس شاهد استان :
مدیران مدارس باید خلاقیت و نوآوری داشته باشند

کارگاه استاندارد سازی و ایجاد سبک منسجم مدارس شاهد استان با حضور مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت و مدیر کل آموزش و پرورش استان در محل سالن تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش استان زنجان ، حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه مدیران مدارس باید خلاقیت و نوآوری داشته باشند ابراز داشت : مدیران مدارس نباید صرفاً به بخشنامه های ارسالی متکی باشند آن باید اطلاعات خود را همواره به روز نمایند و با طرح های ابتکاری و نوآورانه در سطح مدارس فعالیت می نمایند.

وی در ادامه افزود: مدیران به ویژه در مدارس شاهد باید خود را به اطلاعات روز مجهز نمایند و همچنین اشرافیت کامل به دستورالعمل و آیین نامه های که به مدارس ارسال می شود داشته باشد.

 مظفری ادامه داد : مدیرانی که در سطح مدارس شاهد استان فعالیت می کنند  دارای تجربه کاری و سابقه عملکردی خوب هستند که به نوعی می توان گفت از بهترین های آموزش و پرورش در استان هستند.

این مقام مسئول  همچنین اظهار داشت: خانواده ها بیشترین اعتماد هم از نگاه تربیتی و از نگاه آموزشی را به مدارس شاهد دارند و در طول سالیان گذشته این اعتماد همواره پررنگ‌تر شده است .

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان از مدیران خواست تا نگاه تک بعدی در تربیت و آموزش دانش آموزان نداشته باشند و همواره مسائل تربیتی و آموزشی را در کنار هم در نظر بگیرند .

مظفری با اشاره به اهمیت حس مسئولیت پذیری تصریح کرد:  در هشت سال دفاع مقدس به حس مسئولیت پذیری در شهدا و جانبازان و رزمندگان بسیار مشهود بود و از مدیران نیز می‌خواهیم همواره حس مسئولیت پذیری در امورات کاری خود داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در مدارس شاهد تاکید کرد و گفت: آموزش نیروی انسانی،  برگزاری جلسات  هم اندیشی برای همکاران مدارس شاهد و همچنین نظارت دقیق از کلاس های برگزار شده در بستر شاد نیز مورد تاکید است.

 وی در پایان با تقدیر از معلمان که در ایام کرونایی ایثارگرانه برای آموزش دانش آموزان در فضای مجازی تلاش می نمایند، از مدیران خواست نسبت به تقدیر این معلمان اهتمام نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :