9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ ۰۸:۴۶:۳۴
کد مطلب:  1439951
معاون آموزش متوسطه اداره کل خبر داد:
کسب رتبه هفدهم کشوری در کنکور سراسری سال 99

داود بهرامی معاون آموزش متوسطه گفت: بر اساس گزارش سازمان سنجش آموزش کشور رتبه استان زنجان در آزمون سراسرس سال 99 در بخش پذیرش با آزمون در جایگاه هفدهم قرار گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، داود بهرامی معاون آموزش متوسطه اداره کل با اعلام این مطلب که بر اساس گزارش سازمان سنجش آموزش کشور رتبه استان زنجان در آزمون سراسرس سال 99 در بخش پذیرش با آزمون در جایگاه هفدهم قرار گرفته است، افزود: استان زنجان با همت و تلاش و هم افزایی همه دبیران عزیز، مدیران محترم مدارس و کوشش و مسئولیت شناسی همه اولیاء و دانش آموزان عزیز توانست رتبه سال گذشته را تکرار نماید.

وی همچنین با اشاره به رتبه استان در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی افزود: خوشبختانه رتبه استان از جایگاه 15 سال 98 به رتبه 10 ارتقاء پیدا کرده است. ارتقاء 5 پله ای رتبه استان و قرار گرفتن در بین 10 استان برتر در این شاخص، حاکی از برنامه محوری مدارس و مناطق آموزشی و داشتن فعالیت های مکمل آموزشی با کیفیت در سطح واحدهای آموزشی و راهبری عالمانه همکاران محترم در سطح مناطق می باشد.

بهرامی جهش رتبه گروه ریاضی و فنی از 17 به 11، گروه علوم انسانی از 21 به 18، گروه علوم تجربی از 22 به 16 و گروه زبان های خارجی از 11 به رتبه 4 را از نکات حائز اهمیت در عملکرد استان دانست.

شایان ذکر است در سال 98 استان زنجان با ارتقاء رتبه  8 پله  ای و قرار گرفتن در جایگاه 16، رتبه اول کشور را از حیث جهش به خود اختصاص داده بود و از جایگاه 24 سال 97 به رتبه 16 ارتقاء پیدا کرده بود.

به اشتراک بگذارید :