16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ ۱۳:۲۴:۲۳
کد مطلب:  1439153
نیمی از دانش آموزان مدارس شبانه روزی فارس از خدمات خوابگاهی استفاده می کنند

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه در فارس به اندازه کافی مدارس شبانه روزی وجود دارد و باید نگاه فنی و ویژه تری به این مدارس شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس دکتر فرهاد اسماعیلی در جلسه شورای مدارس شبانه روزی استان گفت: در همه دنیا نگاه ویژه ای به مدارس شبانه روزی وجود دارد به طوری که در راستای توسعه عدالت آموزشی و محرومیت زدایی این نوع مدارس احداث می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه  اعتقاد ما این است که در بحث واکسینه شدن، معلمان و دانش آموزان باید در اولویت قرار بگیرند، افزود: با توجه به ضرورت بازگشایی مدارس از سال آینده، اعتقاد داریم از اوایل تابستان دانش آموزان و معلمان به عنوان گروه هدف واکسینه شوند.

اسماعیلی افزود: به دنبال آن هستیم با مکاتبات لازم با وزارتخانه زمینه را برای حضور دانش آموزان پایه دوازدهم در شبانه روزی ها را مهیا کنیم تا دانش آموزانی که نیاز به فضایی امن برای مطالعه دارند از این امکان برخوردار شوند.

وی بیان کرد: بازدید از همه مدارس خصوصا شبانه روزی ها را باید در دستور کار قرار دهیم و با تهیه فرم های هدفمند، لازم است ارزیابی دقیقی از وضعیت آموزشی همه مدارس داشته باشیم.

کارشناس مسئول آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه افزود: در حال حاضر 133 مدرسه شبانه روزی در استان فارس  فعالیت می کنند.

محمد انصاری گفت : در این بین 21 مدرسه شبانه روزی عشایری در استان فارس مشغول خدمت به فرزندان عشایر است.

مسئول مدارس شبانه روزی آموزش و پرورش افزود: هم اکنون بیش از 23 هزار و پانصد دانش آموز در مدارس شبانه روزی استان فارس مشغول به تحصیل هستند که نیمی از آنها از خدمات خوابگاهی این مدارس استفاده می کنند.

 

به اشتراک بگذارید :