20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳ ۱۱:۳۱:۳۰
کد مطلب:  5RgAU2oA
رئیس اداره مراقبت در برابر آسيب هاي اجتماعي آموزش و پرورش فارس خبر داد:
اجرای نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان، از سال تحصیلی جدید در استهبان فارس

رئیس اداره مراقبت در برابر آسيب هاي اجتماعي آموزش و پرورش فارس، از اجرایی شدن نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان ،در سال تحصلی 96-95 در فارس خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، غریب زارع ، در آیین تقدیر  از فعالان عرصه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل ، ضمن ارائه  گزارشی از فعالیت های یکساله حوزه کاری خود  گفت: طرح نماد  یا "نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان " ،در سال تحصیلی  جدید ، همزمان با 6 استان کشور ، در شهرستان استهبان فارس  نیز اجرا خواهد شد.

زارع افزود : در همین راستا، مقدمات لازم برای ثبت نام دانش آموزان و کادر اجرایی شهرستان استهبان  در سامانه ای که به همین منظور تهیه گردیده  فراهم شده و  با ایجاد پایگاه های" نماد" مرکب از نمایندگان دستگاه های عضو ائتلاف، گامهای بعدی برداشته خواهد شد.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسيب هاي اجتماعي آموزش و پرورش فارس گفت: منابع آموزشی این طرح در قالب 5 جلد کتاب ،ویژه  طرح های پیشگیرانه تهیه شده که از  ابتدای سال تحصیلی 96-95 در اختیار مدارس مجری طرح قرار خواهد گرفت .

زارع  افزود: به منظور اجرای این طرح در شهرستان استهبان،در مقطع ابتدایی، مدرسه پسرانه 22 بهمن و دخترانه آیت اله حدائق ،در دوره اول متوسطه ، مدرسه پسرانه دهخدا و دخترانه فاطمیه و در دوره دوم متوسطه نیز مدرسه  پسرانه طالقانی و دخترانه فارابی در نظر گرفته شده اند.

وی گفت: بر اساس  سند ائتلاف ملی نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان که در سال گذشته در سطح کشور امضا شده است ، دستگاه‌های مختلف برای غربالگری، آموزش، حمایت روانی و اجتماعی از دانش‌آموزان در معرض خطر وظایفی را بر عهده دارند.

زارع تاکید کرد: این سند یک چارچوب همکاری بین دستگاه‌های مختلف است ،که  بر اساس آن مجموعه‌ای نظام یافته از خدمات و برنامه‌های حمایتی ،برای مراقبت از دانش‌آموزان در برابر رفتارهای پرخطر، آسیب‌های اجتماعی و جرائم ایجاد می شود.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسيب هاي اجتماعي آموزش و پرورش افزود: هدف اصلی سند ائتلاف ملی" نماد" ،مداخله به موقع و موثر در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود : برهمین اساس دستگاه‌های مختلف در کنار هم قرار گرفته‌اند تا با کمک ظرفیت‌های موجود به غربالگری، آموزش و حمایت روانی و اجتماعی از دانش‌آموزان در معرض خطر بپردازند  به گونه‌ای که علائم خطر را شناسایی ، نظام ارجاع را طراحی  و آموزش‌ها و حمایت های مورد نیاز را به موقع ارائه دهند. 

وی ابراز امیدواری کرد تا  با همکاری دستگاه های عضو سند ائتلاف نماد ، آموزگاران ، دبیران و کارکنان مدارس مجری طرح ، شاهد اجرای مطلوب طرح نماد در استان باشیم .   

به اشتراک بگذارید :