9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ ۰۸:۱۲:۴۵
کد مطلب:  1436855
برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان

جلسه ویدئو کنفرانس مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان با حضور آذر کیش مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش و بهرامی معاون آموزش متوسطه استان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در این وبینار تخصصی، آذر کیش مدیر کل دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت ، اجرای الگوی تعالی مدیریت مدرسه ، پرداخت اعتبارات قراردادهای برون سپاری شاخه کاردانش ، نحوه پرداخت حق الزحمه کارآموزی و کارورزی 97و 98 و مسابقات و جشنواره های تخصصی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش تشریح نمود.

در ادامه  داود بهرامی معاون آموزش متوسطه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران و هنر آموزان عزیز در راهبری فعالیت های آموزشی در شرایط کرونا گفت : در این ایام علی رغم محدودیت ها و چالش های متعدد، تجارب مفیدی را در عرصه فعالیت های آموزشی به واسطه تلاش همکاران کسب کردیم.

بهرامی برگزاری نشست های تخصصی با مدیران را به عنوان یکی از شیوه های های توسعه صلاحیت های حرفه ای همکاران از برنامه های مستمر در طول سال تحصیلی عنوان کرد.

معاون آموزش متوسطه ضمن ابراز خرسندی از افزایش اعتبارات دو درصد عوارض فروش گاز برای تجهیز هنرستان ها، افزود: بایستی برای رفع کمبودها و نمایش حداقل امکانات هنرستان ها تلاش بیشتری صورت پذیرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تلاش مستمر برای تحقق اهداف و ارتقاء شاخص های توزیع متوازن بین شاخه ای ابراز داشت: شاخص های استان در این زمینه رو به رشد است و امسال با رشد 1.6 درصدی سهم شاخه های فنی و کاردانش نسبت به سال گذشته، بالاتر از میانگین کشوری قرار گرفته ایم.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به آمار تشکیل کلاس های حضوری دروس شایستگی های فنی و استاندارد مهارت ، تصریح کرد: بایستی ضمن تبیین اهمیت ماهیت آموزش های عملی و ارزشیابی آن برای هنرجویان و اولیا، زمینه شرکت حداکثری دانش آموزان را در کلاس های حضوری فراهم نمائیم.

وی  در پایان با اشاره به موفقیت استان در دو سال اخیر در کنکور سراسری و ارتقاء 8 پله ای استان و قرار گرفتن در رتبه هفدهم کشوری از طریق پذیرش با آزمون و البته رتبه دهم از طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، این موفقیت را مرهون زحمات همه همکاران محترم در سطوح مختلف صفی و اداری و تلاش های دانش آموزان و خانواده های محترم آن ها دانست.

درادامه جلسه اخوان رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش با اشاره به اهم اقدامات انجام گرفته در سال تحصیلی جاری به لزوم تشکیل جلسات فصلی به صورت حضوری و مجازی برای مدیران هنرستانها و کارشناسان آموزش جهت تبیین برنامه ها تأکید نمود .

وی در ادامه با اشاره به لزوم پیگیری تشکیل جلسات مستمر کمیته هدایت تحصیلی در سطح استان و منطقه در راستای توسعه متوازن خواستار  تشکیل جلسات در فضای مجازی با حضور مدیران و مشاوران مدارس دوره اول به منظور اطلاع رسانی توانمندیهای هنرستانها در معرفی مشاغل شدند .

اخوان همچنین درخصوص تخصیص اعتبار جهت خرید تجهیزات برای هنرستانها ، ایجاد رشته های جدید بر اساس نیاز مناطق و استفاده از ظرفیت سامانه شاد در آموزش مجازی هنرجویان و همچنین تولید محتوای آموزشی و استفاده از ظرفیت گروههای آموزشی در ارتقا کیفیت آموزش اشاره کرد .

لازم به ذکر است 4 نفر از مدیران هنرستانها به نمایندگی از مدیران مطالبی را درخصوص مسایل و مشکلات جاری هنرستانها عنوان نمودند .

به اشتراک بگذارید :