22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ ۱۳:۳۲:۴۲
کد مطلب:  1436271
دبیر انجمن علمی معلمان ریاضی استان اصفهان:
هر چه در معلمی دارم از جلسات انجمن علمی آموزشی معلمان اصفهان است

منیره انصاری پور گفت: معلمان ریاضی از سال ها قبل در روزهای دوشنبه به صورت خودجوش و به منظور رفع اشکال دور هم جمع می‌شدند که من هم در تمام این سال های در این جلسات شرکت کردم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در بیست و سومین روز از بهمن ماه ۱۳۹۹، منیره انصاری پور دبیر انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: پس از انقلاب فرهنگی و بازگشایی دانشگاهها به دلیل علاقه به رشته ریاضی در کنکور شرکت کردم اما موفق نشدم در این رشته قبول شوم به همین دلیل به مرکز تربیت معلم رفتم و سال ۶۴ فارغ‌التحصیل شدم. در ابتدا در روستای حارث آباد جرقویه و پس از آن شهرستان تیران و کرون در تدریس کردم، بعد از سه سال مجدداً در کنکور شرکت کردم و در دانشگاه اصفهان در رشته ریاضی پذیرفته شدم.

وی افزود: همزمان با تغییر نظام قدیم به جدید، به ناحیه ۵ منتقل شدم و در دبیرستان تدریس را آغاز کردم، پس از آن به ناحیه ۳ رفتم و در سال ۹۳ بازنشست شدم. حدود سال ۷۰ زمان آشنایی من با جلسات انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی اصفهان و همکاری با این انجمن بود، معلمان ریاضی از سال ها قبل در روزهای دوشنبه به صورت خودجوش و به منظور رفع اشکال دور هم جمع می‌شدند که من هم در تمام این سال های در این جلسات شرکت کردم و هرچه در معلمی دارم از همین جلسات دوشنبه انجمن علمی معلمان آموزش ی معلمان ریاضی  اصفهان و تجربیاتی است که همکاران در اختیار ما قرار می دادند.

انصاری پور خاطرنشان کرد: وقتی تاریخچه انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی را بررسی کردم متوجه شدم که این معلمان ۴۲ سال است گرد یکدیگر جمع می‌شوند و به همین دلیل خودم نیز علاقمند شدم تا در این جلسات باشم و در چندین دوره انجمن عضو شورای اجرایی بودم و الان به مدت چهار سال است که دبیر انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی استان هستم.

دبیر انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی استان اصفهان تصریح کرد: لطف خدا شامل حال من شد که هم در مقطع ابتدایی، هم راهنمایی و دبیرستان تدریس کنم و از همین رو می دانستم دانش‌آموزان چه دروسی را گذرانده اند و چه دروسی را باید یاد بگیرند. از پیش زمینه دانش آموزان برای رفتن به مقاطع بالاتر آگاهی داشتم، این اتفاق تدریس را برای من راحت تر می کرد و همیشه سعی کردم دانسته های قبلی را برای تدریس استفاده کنم.

به اشتراک بگذارید :