14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ ۱۹:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1434691
دبستان 12 کلاسه اتباع خارجی در دشتستان افتتاح شد

دبستان 12 کلاسه اتباع خارجی در برازجان با حضور استاندار بوشهر و مسئول کمیساری عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و با اعتبار 85 میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، استاندار در ابن آیین گفت: قول احداث دو مدرسه ویژه اتباع خارجی در استان بوشهر را از امور پناهندگان وزارت کشور را گرفتیم که خوشبختانه یکی از مدارس در برازجان بهره برداری شده است.

عبدالکریم گراوند در خصوص اقدامات دولت در زمینه های حمایت از پناهندگان مهاجر در ایران اظهار کرد: در بحث تعلیم و تربیت و بیمه اتباع که به عنوان میهمان در ایران هستند کارهای خوبی صورت گرفته و اکنون بیشتر آنها در کنار دانش آموزان ایرانی مشغول تحصیل هستند.

وی در بحث آسیب های بیماری کرونا به اتباع هم گفت: در ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوب شده است که تمام آسیب هایی که بخاطر شیوع کرونا متوجه اتباع خارجی شده است توسط دولت جمهوری اسلامی ایران به صورت کامل پرداخت شود و همین طور تست های مختلف این بیماری به صورت رایگان از آنان گرفته شود.

رئیس دفتر کمیساری سازمان ملل متحد در امور پناهندگان شعبه فرعی شیراز نیز در ابن آیین مردم ایران را مردمی با فرهنگ و میهمان نواز دانست و گفت: میهمان نوازی مردم ایران برای پاهنگان کشورهای مختلف که در این کشور زندگی می کنند، فراتر از پیمان نامه و قراردادهای بین المللی است.

امانوئل اُوِر کُندو از تاب آوری 42 ساله ملت ایران در برابر تحریم ها قدردانی کرد و گفت: واقعاً مردم ایران مردمی قدرتمند، با اراده و قوی در مقابل ابرقدرت ها هستند و طی این 42 ساله انقلاب هیچ‌گاه از انقلاب فاصله نگرفتند.

وی از خدمات جمهوری اسلامی ایران در قبال پناهنگان تشکرد کرد و گفت: بارزترین خدمات ارایه شده توسط جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان طرح بیمه سلامت و دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر ثبت نام دانش ‌آموزان اتباع خارجی فاقد مدارک اقامتی معتبر در مدارس است که این خدمات بسیار ارزشمند است.

اور کوندو با اشاره به چهار حوزه فعالیت کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، یادآور شد: این حوزه‌ها شامل آموزش، بهداشت و درمان، معیشت و توانمندسازی پناهندگان است و علیرغم بودجه های اندک در این زمینه، خوشبختانه دولت ایران اقدامات خوبی را انجام داده است.

همچنین مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر در ابن آیین گفت: به برکت جمهوری اسلامی ایران بیشتر فضاهای موجود در کشور استاندارد سازی شده اند.

احمد مرادی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت خیرین به زودی شاهد استاندارد سازی و نوسازی همه فضاهای آموزشی در سطح کشور و استان باشیم تا فرزندان ما بتوانند از بهترین امکانات آموزشی در بهترین فضاها به کسب علم و دانش بپردازند .

وی افزود: دبستان 12 کلاسه اتباع با همت کمیساری عالی سازمان ملل متحد، بودجه های دولتی و نوسازی مدارس با اعتبار 85 میلیارد ریال در سه طبقه با زیربنای دو هزار و 200 متر مربع احداث شده است .

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر اضافه کرد: در این پروژه با دو هزار و 440 مترمربع محوطه سازی و 224 متر دیوارکشی در مدت 14 ماه ساخته شده است.

به اشتراک بگذارید :