14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ ۲۲:۲۰:۱۳
کد مطلب:  1434659
معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز
آیین افتتاحیه زمین چمن سرپوشیده "شهیدان محمدخانی" در کرج

پروژه بهسازی سرپوشیده شدن زمین چمن مصنوعی مجتمع آموزشی ورزشی سرداران شهید بانام "شهیدان محمدخانی" در استان البرز، شهرستان کرج، ناحیه 4 به اتمام رسید و در روز سه شنبه 21 بهمن 1399 به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای بهره برداری طی مراسمی افتتاح شد.

به گزارش معاونت تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش اسنان البرز؛ این مراسم با حضور میهمان ویژه بختیارمحمدخانی برادر۲شهید و خیرمحترم ونیکوکار دراین پروژه، سالارقاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز به همراه فرشید علیزاده معاون تربیت بدنی و سلامت، مشاوران مدیرکل آقای سرزعیم و خانم قهرمانی، حجت الاسلام رضایی امام جمعه منطقه مهرشهر، دلاوریان، مدیرکل نوسازی، تجهیزات و توسعه مدارس استان البرز، دکتر اسپرورین رییس مجمع خیرین مدرسه سازاستان، مراد مالمیر مدیرآموزش و پرورش ناحیه۴کرج به همراه معاونان و کارشناسان، شعبانی رییس پاسگاه نیروی انتظامی منطقه و جمعی از عوامل اداری منطقه، استان و مدیران مجتمع های آموزشی ورزشی آموزش وپرورش ناحیه ۴ کرج برگزارشد.
مراسم افتتاحیه با چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مصادف بود.
گفتنی است، این زمین چمن مصنوعی تا نیمه اول سال ۱۳۹۸ روباز بود و سپس تمهید اقدام اولیه برای سرپوشیده کردن آن به همراه رایزنی ها و پیگیری های لازم برای تامین اعتبار مالی و اجرای پروژه ازسوی "معاونت پرورشی وتربیت بدنی" و "کارشناسی تربیت بدنی" شهرستان کرج.ناحیه4 و "معاونت تربیت بدنی وسلامت" و "اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی" استان صورت گرفت.


درنهایت ۴۰۰ میلیون تومان از هزینه ها توسط خَیِرگرامی "بختیار محمد خانی" و مابقی از اعتبارات اداره کل آموزش وپرورش استان تامین شد.
این زمین چمن مصنوعی با اجرای سقفی با ارتفاع ۱۲ متر از کف زمین برای مساحت ۸۴۰مترمربع  سرپوشیده شد و به بهره برداری رسید.

مراسم با تلاوت چند آیه از قرآن کریم آغاز شد و بختیارمحمد خانی(برادر شهیدان محمد خانی)با قیچی کردن روبان قرمز، این مکان ورزشی سرپوشیده را افتتاح نمود.
این مراسم با پخش سرود ملی، کلیپ هایی درباره اجرای پروژه و فعالیت ورزشی کانون آموزشی فوتبال دانش آموزان در محیط ورزشگاه ادامه یافت.
دراین مراسم پس از خیرمقدم گویی مراد مالمیر و سخنان حجت الاسلام رضایی و سالارقاسمی به نحو شایسته از امرخیرخواهانه بختیارمحمدخانی تقدیروتشکرگردید.

امام جمعه منطقه مهرشهر درسخنان خود از پیشینه و سوابق خیرخواهی های خیرگرامی محمدخانی صحبت کردو همچنین کمک هایی که برای آموزش وپرورش و تجهیزات آموزشی درعرصه تعلیم وتربیت و ورزش دانش آموزی تقبل کردند مواردی را عنوان نمودند.


سالارقاسمی ضمن اظهار خوشحالی و خرسندی از زحمات همه عزیزان بخصوص خیر گرامی آقای محمدخانی تشکر نمود و آرزوی موفقیت و سلامتی نمود.
درادامه یادآور شد؛ سرانه فضاهای ورزشی در استان البرز برای هر دانش آموز حدود ۹ساتیمتر است درحالیکه این شاخص در بعضی از استان های کشور تقریبا نیم مترمربع و به طور میانگین درکل کشور 35 سانتیمتر است.
قاسمی خاطرنشان کرد باتوجه به این شاخص ها دانش آموزان استان البرز نیازمند یاری و کمک همه بخصوص دستگاه های ذیربط برای احداث فضاهای ورزشی هستند و درخواست یاری رساندن برای افزایش فضاهای آموزشی ورزشی را اعلام کردند

فرشید علیزاده دراین مراسم طی مصاحبه ای گفت: امروز شاهد مسقف کردن زمین چمن سرداران شهید بودیم که یکی از خیرین محترم با دادن مبلغی و با نیت کردن برای برادران شهید خویش در این امر مهم شریک بودند.
در سال گذشته قریب به یک میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شد و به علت شیوع ویروس کرونا قابل افتتاح و بهره برداری نبود.
علیزاده افزود: این گونه پروژه ها(ورزشگاه های مسقف)به دانش آموزان امکان بهره بردن از فضاهای ورزشی را در طول سال می دهد.
علیزاده خاطرنشان کرد؛ در استان البرز به دلیل آلودگی هوا و آب و هوای موجود، شاهد مشکلاتی هستیم. برای مثال در هنگام زمستان، بارش برف و تابستان، گرمای آن باعث می شوند دانش آموزان و ورزشکاران آزار ببینند.
وی افزود: بخشی از زمان استفاده از این فضاهای ورزشی مختص به دانش آموزان دختر است و با احداث اینگونه فضاهای ورزشی سرپوشیده امکان فعالیت برای آن ها بیشتر می شود.
فرشید علیزاده همچنین گفت که هرچند سرانه فضای ورزشی سالانه استان البرز دو برابر شده است اما هنوز هم آخرین استان در کل کشور است.
ایشان با درخواست از البرزنشینان و خیرین محترم در مورد افزایش فضاهای ورزشی و مراکز آموزشی استان البرز بحث را خاتمه داد.
درپایان مراسم اهدای تابلوفرش توسط مدیرکل و مسئولان به آقای بختیارمحمدخانی خیر نیکوکار صورت گرفت.

به اشتراک بگذارید :