20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ ۱۵:۲۰:۱۹
کد مطلب:  1434217
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خطاب به مادران شهداء
شما شخصیت اول زندگی هستید و ما به اول بودن شما افتخار می کنیم

همایش مهر مادری به همراه تقدیر از مادران و همسران شهدای استان سمنان با محوریت شهیده شاخص فرهنگی استان سمنان شهیده زهرا مداح برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ؛ روز گذشته آیین تکریم از مادران و همسران شهدا در مدرسه شهیده زهرا مداح سمنان  با حضور مدیران و مسؤولان بنیاد شهید و آموزش و پرورش استان برگزار شد.

محمد دستورانی در سخنانی از مقام شامخ مادران و همسران شهیدان تجلیل کرد و گفت: مادر جلوه مظهر الهی است، نیمه لطیف زندگی و مظهر صداقت و صبر و صفاست. مادر مظهر آرامش و وفا و ایستاده در قله ایثار و فداکاری است.

وی افزود: سلام و درود می فرستیم به مادران شهدا مادرانی که پدیده عجیب خلقتند، مادرانی که بی نظیرترین مخلوق پروردگارند. مادرانی که مهر مادری آنها قوی ترین، مانا ترین نوع محبت در بین انسان هاست.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خطاب به همه مادران به ویژه مادران شهید گفت: مبدا آفرینش شما مادران هستید، فرزندان شما تاریخ ساز و حماسه ساز شدند و در گام دوم با خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، مسیر انقلاب بالنده تر از چهل و دو سال قبل استمرار پیدا خواهد کرد. شما شخصیت اول زندگی هستید و ما به اول بودن شما افتخار می کنیم. امیدواریم بتوانیم در جایگاهی که هستیم قدردان و قدرشناس شما مادران بزرگوار باشیم.

دستورانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز به نفس گرم امام راحل و در ادامه رهبری های داهیانه رهبری معظم انقلاب، بعد از چهل و دو سال در نقطه ای ایستاده ایم که سهم بانوان در تحصیلات دانشگاهی، مشارکت اجتماعی، فعالیت های تربیتی، آموزشی و علمی در همین استان از آقایان بیشتر شده است. در آموزش و پرورش بیش از 60 درصد پرسنل ما را بانوان تشکیل داده اند. و امروز تا دورترین نقاط روستاها این نعمت انقلاب پیش رفته است و باعث شده که ما در جمع خود بانوان مبارز داشته باشیم که برای آسایش و آرامش هم نوعان خود از بهترین متاع الهی که جانشان است گذشتند.

وی اظهار کرد: دامن همین مادران نخستین مدرسه تعلیم و تربیت است. از سال 42 که پیام امام را دریافت کردند و در سال 57 انقلاب را به پیروزی رساندند. و دوران دفاع مقدس را به بهترین وجه رقم زدند. و امروز در جای جای کشور در مسؤولیت های مختلف،  بانوان فرهیخته در تراز انقلاب اسلامی حضور دارند.

دستورانی خاطر نشان کرد: واقعیت این است که بانوان ما به همه حقوق خود نرسیده اند. دستگاه تعلیم و تربیت اولین نهادی است که به فرمان رهبری لبیک گفته و در قالب بسته های تحولی  و مبتنی بر سند تحول در ساحت های شش گانه نگاه و اهتمام خاصی به جایگاه و منزلت زنان و دختران جامعه دارد.

به اشتراک بگذارید :