20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ ۱۵:۰۸:۴۶
کد مطلب:  1434195
آئین افتتاح مدارس ماندگار ایثار در دارالشهدای دانش آموزی شهرتهران (منطقه 16)
هدف از تاسیس مدارس ماندگار ایثار، انتقال فرهنگ ایثار و حس مسئولیت اجتماعی به دانش آموزان است.

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در آئین افتتاحیه مدارس ماندگار ایثار در دارالشهدای دانش آموزی شهرتهران اظهار داشت: هدف از تاسیس مدارس ماندگار ایثار، انتقال فرهنگ ایثار و حس مسئولیت اجتماعی به دانش آموزان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورشمحمد رضا رزاقی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس گفت: شهدا انتخابی کردند که در راس آن احساس مسئولیت اجتماعی بود؛ خودشان به کمال رسیدند تا ما را هم به کمال برسانند.

رزاقی در این مراسم که پالیزدار مدیر منطقه 16 نیز حضور داشت، گفت: هدف از تاسیس این مدارس یادگیری فرهنگ از خودگذشتگی توسط دانش آموزانی است که در این مدارس درس می خوانند. شهدا بدون مطالبه از کسی،  به خاطر احساس مسئولیت اجتماعی و تشخیص شخصی خودشان اقدام به رشادت کردند و امروز مسئولیت اجتماعی ما این است تا از جریانی که شهدا ساختند غفلت نشود.

وی در ادامه ضمن تشکر از مادر شهیدان داود، رسول و علیرضا خالقی پور و شهید مذهب شناس ، تصریح کرد: آنچه ما از برگزاری این جلسه انتظار داریم؛ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. باید به دیگران بگوییم مادر این شهیدان بزرگوار چه پیام و احساسی را به ما انتقال می دهند تا آن را به خوبی به دیگران انعکاس دهیم.

در این مراسم، از تابلوی یادمان مدارس ماندگار ایثار،  هنرستان دکترعلی شریعتی، دبیرستان الهی، دبیرستان شهیدسید فاطمی و هنرستان شهید فولادوند که بیشترین دانش آموز شهید را در دفاع مقدس، تقدیم نظام و انقلاب اسلامی نموده اند رونمایی شد تا یاد و نام و خاطره این شهیدان والامقام که در تاریخ این مرز و بوم تاثیرگذار و سرنوشت ساز بودند به یادگار بماند

از دیگر برنامه های مراسم امروز رونمایی از کتاب "درگاه این خانه بوسیدنی است" که خاطرات مادر شهیدان والامقام داوود، رسول و علیرضا خالقی پور در آن به نگارش در آمده است و به دست مادر بزرگوارشهید به همه میهمانان و مدعوین حاضر در مراسم بود اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :