3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ ۰۸:۳۹:۳۲
کد مطلب:  1432921
همزمان با ایام الله دهه فجر؛
حسن‌پور: اولین مدرسه پویا در شهرستان‌های استان تهران در حال راه‌اندازی است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به همراه روسای ادارات تربیت بدنی و سلامت و تندرستی از مدرسه پویا و زمین چمن مصنوعی واقع در ناحیه 2 بهارستان دیدن کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، الهه حسن‌پور با اعلام این خبر گفت: این طرح به عنوان اولین مدرسه پویا در شهرستان‌های استان تهران و دومین طرح در کشور است که به همت اداره کل آموزش و پرورش و معاونت تربیت بدنی و سلامت در منطقه بهارستان 2 اجرا می شود.

 وی گفت: در طرح حیاط پویا، نقوش رنگی بر حیاط دبستان‌ها و دیوار‌های آن طراحی شد و بعضی بازی‌ها مانند لی‌لی، بازی‌های ایستگاهی، پرشی و رقابتی را ایجاد کردند تا دانش‌آموزان را به تحرک وادار کنند.

این مقام مسوول افزود: این طرح با شاداب‌سازی حیاط و فضای مدارس، زمینه مناسب جهت ساماندهی فعالیت‌های دانش‌آموزان در ساعات تفریح را فراهم می‌کرد تا دانش‌آموزان ضمن انجام فعالیت‌های بدنی ساده در حداقل زمان ممکن از فواید و اثرات ورزش و بازی بهرمند شوند.

حسن‌پور گفت: در طرح حیاط پویا تلاش می‌شود با متناسب‌سازی فضای حیاط مدارس از طریق، رنگ آمیزی، نصب وسایل کم هزینه و بی‌خطر در دانش‌آموزان برای فعالیت‌بدنی انگیزه و علاقه ایجاد شود.

 

به اشتراک بگذارید :