9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1432083
کمیته برنامه ریزی هفته معرفی مشاغل اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد

در راستای معرفی مشاغل استان و توزیع متوازن رشته ها و لزوم آشنایی دانش آموزان با مشاغل و مراکز دانشگاهی جهت انتخاب رشته و شاخه تحصیلی مناسب و آگاهانه کمیته برنامه ریزی هفته معرفی مشاغل استان برگزارشد.

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در ابتدای این برنامه مهدی نیکخواه، رئیس اداره مشاوره تربیتی وتحصیلی استان از زحمات و تلاش های مشاوران مدارس و گروه های آموزشی مشاوران استان در پیشبرد برنامه ها و طرحهای مشاوره تشکر نمود.

نیکخواه با تأکید بر راهنمایی و نظارت همکاران در اطلاع رسانی مناسب و برگزاری برنامه های مختلف به منظور معرفی مشاغل استان و لزوم آشنایی دانش آموزان با شاخه های تحصیلی و هدایت تحصیلی مطلوب در بستر شبکه مجازی گفت: باید دانش آموزان را یاری کنیم تا رشته و شغل آینده خود را بر اساس علایق،استعدادها و نیازهای جامعه و به صورت آزادانه و آگاهانه انتخاب نمایند تا آمادگی خوب برای ورود به تحصیلات عالی دانشگاهی و گزینش های حرفه ای مناسب برای آنها فراهم گردد.

 وی ضمن تبیین دستورالعمل هفته معرفی مشاغل و نحوه ی اجرای برنامه ها را با توجه شرایط کرونا، بر اهمیت تهیه نرم افزار اطلس مشاغل بومی استان و نیز هدایت تحصیلی توسط گروه های آموزشی مشاوران و مرکز مشاوره استان به صورت مشترک تأکید کرد.

وی در پایان افزود: در همین خصوص کانال پیام مشاوره بانک اطلاعات تحصیلی شغلی در شبکه اجتماعی شاد ایجاد شده که انیمیشن ها، تراکت ها و بروشورهای شغلی را تولید و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و نیز سایت هدایت تحصیلی ht.medu.ir اعضای گروه آموزشی استان نیز از آخرین اطلس مربوط به هدایت تحصیلی را ارائه خواهد نمود. 

در ادامه برنامه سعادتی رئیس مرکز مشاوره استان به برنامه های در دست اقدم اداره کل در هفته معرفی مشاغل از جمله برگزاری نمایشگاه مجازی و بازدید دانش آموزان از صنایع، مشاغل و مراکز دانشگاهی بصورت تور مجازی(با همکاری دستگاه ها و مراکز دانشگاهی) و بهره گیری از کارآفرینان و مراکز شغلی برتر و دانشجویان موفق جهت مشارکت در برنامه ها بصورت مجازی در ربستر شبکه شاد اشاره نمود.

 

همچنین در این نشست، حاضرین جلسه پیشنهادات خود را جهت اجرای مطلوب برنامه ها ارائه نمودند.

به اشتراک بگذارید :