3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ ۱۳:۲۶:۴۵
کد مطلب:  1431973
تشریح فرآیند ارزیابی شاخص‌های عمومی و اختصاصی سال1399 معاونت پرورشی و فرهنگی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از تشکیل جلسه شورای پرورشی و فرهنگی با محوریت تبیین و تشریح فرآیند ارزیابی شاخص­های عمومی و اختصاصی سال 1399 به منظور هماهنگی و رفع ابهامات احتمالی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد همکاران در ارتباط با ارزیابی دستگاهی؛  استفاده از نظارت سازمان یافته را از ابزارهای مهم و موثر در بهبود مدیریت و تصحیح عملکرد تلقی نمود و گفت: فرایند ارزیابی کار دشواری است و عزم جدی و کارشناسی همه همکاران حوزه معاونت را در برنامه ریزی، اجرا و     پاسخ گویی به موقع می طلبد.

این مقام مسئول ارزیابی عملکرد به منظور بررسی میزان انطباق با اهداف و مأموریت‌ها را از مهمترین بخش‌های برنامه‌ها دانست و گفت: در فرایند ارزیابی شاخص‌ها، ارزیابی حین کار و توجه به زمانبندی بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت مدیریت شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کثرت شاخص‌های پرورشی نسبت به سایر حوزه ها؛ آموزش،           توجیه و نظارت بر کیفیت عمکرد رابطین ارزیابی در راستای مستند سازی هرچه بهتر و دقیق­تر            شاخص‌ها، بسیار مؤثر است.

هاشمی ضمن اشاره بر نقش مدیریتی رؤسای ادارات در ارائه مستندات صحیح؛  به موقع و پاسخگویی در قبال کاستی ها؛ بر انگیزه بخشی و مشارکت پذیری همکاران تأکید کرد.    

گفتنی است در ادامه جلسه فرآیند ارزیابی شاخص‌های عمومی و اختصاصی سال1398 مورد نقد و بررسی قرار گرفت و روسای ادارات به بحث و تبادل نظر پیرامون شاخص‌های سال جاری پرداختند.

به اشتراک بگذارید :