11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲ ۱۲:۲۳:۲۳
کد مطلب:  4PWyiWIw
مدیر آموزش و پرورش رباط کریم در دورۀ آموزشی فرهنگ یاران ترافیک:
آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی و انتقال آن به دانش آموزان امری ضروری و اثر گذاراست

مدیر آموزش و پرورش رباط کریم در دورۀ آموزشی فرهنگ یاران ترافیک، گفت: آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی و انتقال آن به دانش آموزان امری ضروری و اثر گذار است.

به گزارش دفتراطلاع رسانی وروابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم، با هدف کاهش هزینه ها وآسیب های اجتماعی دورۀ آموزشی فرهنگ یاران ترافیک ویژه همکاران اداری در اتاق شورای آموزش و پرورش رباط کریم برگزارشد.

محمد حسن رفیعی، مدیرآموزش و پرورش رباط کریم هدف ازبرگزاری آموزش فرهنگ یاران ترافیک راکاهش هزینه هاوآسیب های اجتماعی در امر تصادفات دانسته وگفت: آموزش وپرورش به عنوان متولی تعلیم وتربیت، در شکل دادن ظرفیت و توجه به شخصیت دانش آموزان، پس ازخانواده  نقش مهمی برعهده دارد.

رفیعی، با تقدیر و تشکر از زحمات پلیس راهور و حمل و نقل و ترافیک افزود: امروزه با توجه به فضای پیچیده ترافیک و حمل و نقل که بیشترمردم از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند، نیازمند نقشه راه ترافیک هستیم تا هزینه ها و آسیب های منجر به ترافیک و تصادفات را کاهش دهیم ولازمه این امرفرهنگ سازی و آموزش به کودکان و نوجوانان است که باید از مدارس آغازشود و طی سالهای گذشته این کار صورت گرفته و باید ادامه یابد.

در ادامه سرهنگ عزیزی، با ارائه گزارشی از تاریخچه  ورود اتومبیل به کشور و مقایسه آمار تلفات از سال 84 تا94 که منجر به کاهش شد، افزود: باتوجه به مقایسه آماری تصادفات در کشورهای اروپایی در مقایسه  با ایران ضروری است  همیاران پلیس آموزش های لازم را در این زمینه ببینند تا درجهت کاهش تصادفات گامی بزرگ  و اساسی برداشته شود.

وی آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان را بسیارمهم  و ضروری دانسته وا ظهار امیدواری کرد: انتقال این قوانین توسط معلمین اثرگذار و دانش آموزان آن را سرلوحه زندگی خود قراردهند تا بارعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، در آینده  شاهد نظم و انضباط رانندگی و کاهش تصادفات در کشور باشیم.

به اشتراک بگذارید :