24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ ۰۸:۴۹:۳۱
کد مطلب:  1431247
با حضور معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران
اولین سالن ورزش زورخانه ای دانش آموزی کلنگ خورد

آیین کلنگ زنی اولین سالن ورزش زورخانه ای دانش آموزی با حضور دکتر الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل برگزار گردید

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران آیین کلنگ زنی اولین سالن ورزش زورخانه ای دانش آموزی با حضور دکتر الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت، در مدرسه رزاقی منطقه کهریزک برگزار گردید.

معاون تربیت بدنی و سلامت در این مراسم ضمن قدردانی از مدیریت منطقه و مسئولین شهری اظهار داشت: فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای به عنوان میراث معنوی ایرانیان شناخته می‌شود که قدمت باستانی داشته و در تفکرات و عقاید تک تک مردم ایران جا خوش کرده است و بدون شک پهلوانان در ورزش جسم و ورزش روح خبره هستند. ورزشکار بودن و قهرمان بودن، به معنای پهلوانی نیست. بلکه پهلوانی به معنای اراده و عزم است. یک پهلوان، علاوه بر تربیت جسم، روح خود را هم پرورش می‌دهد. بااین‌حال همان قدر که تربیت روح حایز اهمیت است، تربیت جسم این پهلوانان هم اهمیت دارد و ورزش قهرمانی بسیار مورد توجه این افراد است .

بنا بر این گزارش حسن پوردر ادامه اظهار امیدواری کرد که با افتتاح این سالن بتوانیم در تمام مناطق شهرستانهای استان تهران این چنین فضاهایی ایجاد کنیم تا دانش آموزانی با نشاط ، روحیه پهلوانی، دلیری، مردانگی، سلحشوری و شهامت اخلاقی تربیت کنیم.

شایان ذکر است پس از این مراسم ، در ادامه آیین کلنگ زنی سالن ورزشی قمصر آباد نیز با حضور مسئولین به مساحت 800 متر مربع برگزار گردید.
گفتنی است در این مراسم ناصر سیری رئیس اداره تربیت بدنی، رضا داورزنی رئیس هیئت ورزش دانش آموزی شهرستانهای استان تهران،  مختاری رئیس اداره سلامت اداره کل، مجید پیروزان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز، محمدرضا افضل نیا رئیس آموزش و پرورش کهریزک  و مسئولین شهری و منطقه ای نیز حضور داشتند . 

به اشتراک بگذارید :