24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲ ۱۱:۲۵:۵۸
کد مطلب:  66pr8NsT
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس تاکید کرد:
آموزش و پرورش، قطب ورزش کشور است

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: آموزش و پرورش، قطب ورزش کشور است و با رونق آن ، ورزش کشور نیز شکوفا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حیدرعلی کامیاب ،در نخستین مجمع انتخاباتی رییس هیات ورزش دانش آموزی استان ، گفت:  راه اندازی هیئت ورزش دانش آموزی، گامی نو و مؤثر در رشد و شکوفایی ورزش آموزشگاه‌ها است .

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش قطب ورزش کشور است و هرگاه ورزش آموزش و پرورش رونق گرفته و رشد کند در پی آن، ورزش کشور نیز شکوفا می‌شود.

کامیاب گفت: پیشانی کار آموزش و پرورش ورزش است ، چرا که عقل سالم در بدن سالم است وباید در این زمینه سرمایه گذاری مناسبی انجام شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس  گفت: وزارت ورزش و جوانان بدون تعامل با آموزش و پرورش امکان فعالیت ندارد ، چرا که آموزش و پرورش به دلیل در اختیار داشتن دانش آموزان  از سنین پایین ، کار  استعداد یابی پایه را انجام می دهد .

وی افزود : باید شادابی و نشاط را  در سطح ورزش دانش آموزی کشور ایجاد کنیم تا موجب رشد ورزش کشور شود، آموزش و پرورش در زمینه ورزش پتانسیل فراوانی دارد  و باید در عرصه های مختلف به  آموزش و پرورش کمک شود.

کامیاب  با اشاره به افتتاح 95 هزار متر فضای ورزشی در سطح استان گفت: اولویت ما در  استفاده از فضاهای ورزشی  استان ،در طول سال تحصیلی  با آموزش و پرورش است

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس کار ورزشی را کاری تیمی خواند و افزود :در ورزش هیچ کاری به تنهایی انجام نمی شود  و برای موفقیت باید یک تیم بود.

وی با اشاره به وسعت  ورزش دانش آموزی در استان  گفت: نمی توان به تنهایی جواب گوی نیاز ورزشی  دانش آموزان  بود و باید به صورت تیمی عمل کرد .

کامیاب تاکید کرد: باید این مجمع با استفاده از ظرفیت  اعضا  و همچنین  افراد نخبه ، پیشکسوت و توانمند استان، در موضوع ورزش استفاده نماید  تا در برنامه ریزی ورزش دانش آموزی موفق باشیم.

وی گفت: اداره کل ورزش و جوانان ،هم از نظر سخت افزاری  ،شامل : فضا و امکانات و تحهیزات ورزشی ، و هم از نظر نرم افزاری،شامل :کمک به  آموزش و  ارتقاء علمی  مربیان ، برگزاری مسابقات و تعیین حامیان مالی  همکاری داریم.

گفتنی است در پایان این نشست،‌ پس از رای گیری ،عباس حاجی زاده با کسب ۱۶ رأی از ۱۸ رأی مأخوذه ،برای چهار سال به عنوان اولین رییس هیات ورزش  دانش آموزی فارس انتخاب شد.

به اشتراک بگذارید :