19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1430759
دیدار معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و مدیرکل آموزش و پرورش استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، علیرضا کاظمی معاون  پرورشی و فرهنگی وزارت و حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان  با آیت الله خاتمی امام جمعه  و نماینده ولی فقیه در استان زنجان دیدار و گفتگو کردند .

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه فجر  اظهار داشت :  دانش آموزان سرمایه ای اصلی کشور  هستند و آموزش پرورش امانت دار نسل است .
آیت الله خاتمی  در ادامه افزود : سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کار بسیار بزرگ است اما اگر عمل نشود اثر ندارد  و مسائل پرورشی در اولویت قرار گیرد .
وی در همچنین تصریح کرد : در دوران شیوع بیماری کرونا،  کار های بزرگی در کشور صورت گرفت از جمله در آموزش و پرورش اتفاقات خوبی افتاد اما باید مراقب آسیب های فضای مجازی نیز  باشیم تا دچار مشکل نشویم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان همچنین بر آموزش مهارت های زندگی در کنار آموزشی های دینی تاکید کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت ضمن تقدیر از رهنمود ها و حمایت های امام جمعه و با اشاره به ایجاد شبکه ارتباطی در دوران کرونا گفت : یکی از مسایل مورد توجه ما در این حوزه آموزش فضای مجازی  ، توسعه  فرهنگ ایثار و شهادت  است که در حوزه پرورشی توجه ویژه ای به این امر شده است.
کاظمی در ادامه افزود : ظرفیت خوبی در فضای مجازی برای فعالیت های حوزه پرورشی ایجاد شده است از جمله ایجاد  ۱۷ پایگاه در حوزه قرآن و عترت با ۳۰ هزار محتوا  و برگزاری جشنواره علمدار به پاسداشت مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است .

وی با اشاره به اهمیت ترویج  فرهنگ نماز و پیش اجلاس های نماز در سطح استان ها و مناطق  ، ابراز داشت : در خصوص  توسعه و ترویج حجاب و عفاف نیز در فضای مجازی کار های خوبی انجام شده که از جمله  سه اپلیکیشن در این بخش طراحی شده است .

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت  ادامه داد : اجرای اردوی راهیان نور در فضای مجازی ابتدا تصور می شد امکان پذیر نیست اما پیش بینی می شود حداقل پنج میلیون دانش آموز از برنامه های تدوین شده در راهیان نور بهره مند شوند.  

به اشتراک بگذارید :