17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ ۱۶:۳۷:۲۹
کد مطلب:  1430721
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
قدم در راه جهاد مدرسه‌سازی بسیار ارزشمند است

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در آیین کلنگ زنی هنرستان دخترانه کاردانش خیرساز محمودآباد بر توجه ویژه به امر جهاد مدرسه‌سازی تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ علیرضا سعدی پور در حاشیه آیین کلنگ‌‌زنی هنرستان دخترانه کاردانش خیرساز محمودآباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اظهار کرد: جهاد مدرسه‌سازی امری خیر در عرصه آموزش است و ما باید برای آینده فرزندان این مرز و بوم اقدام به ساخت مراکز آموزشی کنیم.

وی با تشکر از دکتر صالحی خیری که سرمایه‌گذاری در عرصه ساخت این هنرستان را قبول کردند، افزود: امروز با توجه به اینکه وضعیت مازندران نارنجی بوده؛ آموزش‌های ما در بستر مجازی است که سعی می‌کنیم این امر به ‌درستی در آموزش‌ و پرورش شهرستان‌ها انجام گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه توسعه باید از آموزش و پرورش شروع شود، خاطرنشان کرد: امسال در المپیاد کشوری دانش‌آموزان مازندرانی موفق به کسب ۵ مدال طلا، ۱۰ نقره و 10 برنز شدند که باعث افتخار است.

سعدی‌پور تصریح کرد: امروز باید مدرسه‌سازی ما در هنرستان‌ها رونق گیرد چراکه ما در پایان برنامه ششم توسعه بنا داریم تا ۵۰ درصد از دانش آموزان را به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کارو دانش هدایت کنیم.

وی یادآور شد: در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ساخت هنرستان ها به‌ این دلیل که پیش نیاز اشتغال و توسعه پایدار کشور هستند؛ بسیار حایز اهمیت است و وجود خیرین مدرسه‌ساز و مدسه‌یار می‌تواند در این راستا کمک‌های خوبی به ما کند.

مدیرکل آموزش و پرورش محمودآباد در پایان گفت: یکی از بسته های تحولی آموزش و پرورش طرح آجر به آجر است که خوشبختانه مازندران مثل همیشه از استان ها پیشرو در این حوزه نیز است.

لازم به ذکر است: این هنرستان دخترانه کاردانش در زمینی به مساحت 2200 متر مربع دارای 12 کلاس به منظور چهار رشته خیاطی،برنامه ریزی و مدیریت خانواده، هنر فرش و حسابداری مالی به همت خیر محترم جناب آقای دکتر صالحی ساخته خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :