8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ ۱۵:۴۳:۵۷
کد مطلب:  1430687
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت:
برگزاری نشست معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق و نواحی استان

نشست معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق و نواحی ۱۴ گانه استان زنجان با حضور کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل و معاونین مناطق و نواحی استان در کانون فرهنگی و تربیتی سهروردی زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این جلسه ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر، اظهار داشت: از زحمات تمامی همکاران حوزه پرورشی استان زنجان نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

وی افزود: نیروهای حوزه پرورشی پرچمداران قرآن، عترت و نماز و طلایه‌داران فرهنگ هستند لذا اخلاص در فکر، اندیشه و عمل از ضروریات حرکت ما به سمت اهداف است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت با اشاره به وجود برخی چالش ها و سختی ها در حوزه پرورشی، تصریح کرد: کار فرهنگی قطعاً سختی های فراوانی به دنبال خواهد داشت و فعالیت در این حوزه به نوعی جهاد محسوب میشود.

وی اضافه کرد: امروز نظام آموزشی ما دانش محور شده و فرصت های تربیتی اندکی در آن فراهم است که امیدواریم این چالش به همت تمامی بزرگواران مرتفع گردد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: اختیاری بودن فعالیت های پرورشی بر خلاف آموزشی، برگرفته از ذات فعالیت های پرورشی است چرا که اجبار در این زمینه جواب نمی دهد و لازم است به دید فرصت به آن نگاه کنیم.

کاظمی در پایان خاطرنشان کرد: سیاست ما در حوزه پرورشی این است که بر اساس سلایق دانش‌آموزان، سبد های متنوع از فعالیت‌ها را با یک ویترین زیبا آماده کنیم و برگزاری جشنواره ها در راستای این سیاست است.

 

حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در این جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، از زحمات تمامی همکاران و مربیان حوزه پرورشی تقدیر و تشکر کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به دستاورد ها و کسب رتبه های برتر استان در مسابقات فرهنگی و هنری، افزود: این افتخار آفرینی دانش آموزان، نتیجه برنامه ریزی درست و تلاش و همت همکاران و دانش آموزان استان است.

وی در پایان نقش مربیان تربیتی در مدارس را مهم عنوان کرد و گفت: مربیان باید تلاش کنند علاوه بر کارهای تربیتی و پرورشی در مدارس، الگو دهی را به عنوان یک ابزار تربیتی مورد استفاده قرار دهند چراکه الگوهای برتر در تربیت دانش آموزان نقش به سزایی دارد.

 

جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل استان نیز ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر و تقدیر و تشکر از حمایت های معاون پرورشی و فرهنگی وزارت، به ارائه گزارش و دستاورد های حوزه پرورشی استان در ایام کرونا پرداخت.

 

گفتنی است در این نشست، چند تن از معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق و نواحی استان به بیان نظرات، پیشنهادات و برخی چالش های حوزه پرورشی پرداختند.

به اشتراک بگذارید :