3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ ۱۵:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1426408
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مبنای جشنواره دختران امروز، فرهنگ سازی با اتکا بر نفوذ بالای دختران درخانواده است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آیین اختتامیه جشنواره دختران امروزگفت : این جشنواره  تلاش می کند از ظرفیت بالای دختران در تاثیر بر خانواده استفاده کند تا بخشی از ماموریت تعلیم و تربیت را از طریق دانش آموزان وبرای فرهنگ سازی در خانواده برای گذر از دوره کرونا مورد استفاده قرار بدهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران محمد صید لو با خوش آمدگویی به حضار وابرازخشنودی از میزبانی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جشنواره دختران امروز درجوارمرقد امام راحل گفت : حق و انصاف این است که سخت ترین روزهای نظام تعلیم و تربیت را با محدودیت هایی که ایام کرونا ایجاد کرده است می گذرانیم و البته سامانه شاد یادگاری است که به همت آقای حاج میرزایی و تیم مدیریتی ایشان بنا گذاشته شد وانشا الله در سالیان آتی و بعد از دوران کرونا هم حتما مورد استفاده آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت .

صید لو از جشنواره دختران امروز به عنوان یک  زیربنای خوب وسرمایه ای یاد کرد و گفت : با این جشنواره یک  عرصه ی هنری به روی تمام دختران دانش آموز کشور باز شد تا  بتوانند از منظرخود و با سلیقه و نگاه هنری خود خلاقیتهایشان را به ظهور برسانند. وی افزود : این جشنواره امسال با عنوان"دختران امروز و خانواده و گذر از کرونا" فعالیت خود را آغاز نمود و امیدوارم بتواند در سال‌های آینده با موضوعات مختلف دیگری به فرهنگ سازی در تعلیم و تربیت کمک کند .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در گزارشی کوتاه از روند جشنواره گفت : ۹۵۴3 اثر از دانش آموزان در قالب عکس و فیلم جمع آوری شده که  از این تعداد ۷ هزار ودویست و سی و سه اثر عکس بوده و  باقی آثاریعنی  ۲۳۱۰ اثر فیلم  و شامل مجموعه ای از فیلم های کوتاه ،فیلم های بلند ،مستند و پویانمایی بوده است  . آثار 63  نفر از دانش آموزان برگزیده شده و امروز مورد تقدیر قرار خواهد گرفت . استان های  فارس ، گلستان و شهرستان های استان تهران بیشترین آثار را ارائه نموده اند .

بنا بر این گزارش محمد صید لو تاکید کرد : محتوا ی تولید شده در این جشنواره می تواند مخصوصا در بستر شاد به نام خود دانش آموزان توسعه و گسترش پیدا کند .مخصوصاً با این نام که درحقیقت از نگاه به مشکل امروز دنیا یعنی کرونا و نقش دختران با توجه به ضریب بالای تاثیر آنها در خانواده شکل گرفته . وی افزود : دختران اگر اراده بکنند می توانند هر آنچه که در خانواده ایرانی رخ می‌دهدرا تغییر بدهند و فرهنگ سازی را از خانواده شروع کنند و اگر فرهنگی در خانواده شکل بگیرد حتما به جامعه تسری پیدا می‌کند ومی تواند تبدیل به یک فرهنگ اجتماعی و ملی شود .صید لو تصریح نمود : در جشنواره دختران امروز، ظرفیت بالای  دختران ازاین منظرنشانه گرفته شد و این جشنواره  تلاش نموده از این ظرفیت دختران استفاده کند  تا  بخشی از ماموریت نظام تعلیم و تربیت را از طریق دانش آموزان برای فرهنگ سازی در خانواده وبرای گذر از دوره کرونا مورد استفاده قرار بدهد.

صید لو در پایان اظهار داشت :  امیدواریم مامعلمان ومتولیان تعلیم و تربیت  بتوانیم ماموریت خودرا با درک و فهم عمیق به خوبی انجام بدهیم .  این استعداد در فرزندان  ما وجود دارد که ایران اسلامی را بهتر از آنچه که ما ساختیم  بسازند به شرط اینکه ما آنها را در اولویت نگاه خودمان قرار دهیم .

گفتنی است در این مراسم که همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت مقام زن و روز مادر برگزار شد  حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، تولیت آستان مقدس امام خمینی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران حضور داشتند 

به اشتراک بگذارید :