24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ ۱۲:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1426374
وزیر آموزش و پرورش:
امام‌خمینی(ره) یک معلم بود

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، در مراسم اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی و هنری دختران امروز و تجلیل از برگزیدگان، که به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه‌(س) و بزرگداشت مقام زن در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، با  تبریک این تقارن ‌ها گفت : امام‌خمینی(ره) یک معلم بود و وجه معلمی او یک وجه برجسته بود. 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران حاجی میرزایی زن را یکی از تاثیر‌گزارترین شخصیت‌ها در جامعه دانست و گفت : خوشبختانه جایگاه زن در جمهوری اسلامی رفعت بیشتری پیدا کرده است و با رهنمود‌های امام‌خمینی(ره) زنان به صحنه آمدند و نگرش جامعه به زنان تحولات چشمگیری پیدا کرد.
محسن حاجی میرزایی با بیان اهمیت و عظمت شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ادامه داد: امام‌خمینی(ره) یک شخصیت بزرگ بود؛ او فقید، عارف، مجاهد، حکیم، عالم و سیاست‌مداری با ویژگی‌های بارز رهبری و انقلابی تمام عیار و محبوب مردم بود.
وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر مقام معلم عنوان کرد: امام‌خمینی(ره) یک معلم بود و وجه معلمی او یک وجه برجسته بود. چون معلمی تاثیرگزارترین شغل در جامعه محسوب می‌شود و در واقع تمدن‌ساز یک تاریخ است و تصویر‌کننده جریان یادگیری است، به طوری که کیفیت و کمیت یادگیری کیفیت جامعه را تعیین می‌کند، هم در سطح فردی هم در سطح اجتماعی.
حاجی میرزایی افزود: بنای معلم رفیع‌تر و استوارتر و پایدارتر از هر بنایی است. از حقوقی که از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی بر تک تک افراد و حتی در سطح بین المللی برقرار است، تحولی است که امام در عرصه یادگیری در جامعه به وجود آورد، آموزه‌های او عمیق و تاثیر‌ گذار بود و جامعه‌ای سرگشته و حیران، تضعیف شده، تحقیر شده و ناتوان را به جامعه‌ای توانمند و تاثیر‌گذار تبدیل کرد و این از توانایی‌های عظیم این انسان بزرگ است؛ او به ما آموخت که آنانکه بر انسان‌ها سلطه یافته‌اند و انسانها را در مسیر امیال حیوانی خود اسیر کرده‌اند و حقوق آنها را نادیده می‌گیرند ناتوان‌تر از آن هستند که در برابر اراده انسان آگاه و هوشیار، قد علم کنند.
محسن حاجی میرزایی  با تشبیه بنیانگذار جمهوری اسلامی به ابراهیم (ع) تصریح کرد: وقتی که امام‌خمینی(ره) تبر درهم شکستن بنیان جباران حاکم را زد، جامعه نفسی تازه کشید و باورهای دینی مردم را طراحی کرد که این ناب‌ترین آموزه‌ای است که می‌تواند حیات جامعه و زندگی انسانها را متحول کند، ضعف‌ها را به قدرت، حقارت‌ها را به عزت، وابستگی‌ها را به استقلال و حکومت شاهنشاهی را به جمهوری اسلامی تبدیل کند؛ این دستاورد بزرگ انقلاب است و تا زمانی که ما درک درستی از این آموزه‌ها داشته باشیم، عزیز و مقتدر هستیم.
بنا بر این گزارش وزیر آموزش و پرورش گفت: می‌توان شخصیت امام‌خمینی(ره) را از زوایای مختلف بررسی کرد و یادگیری‌های دیگری را در جامعه ایجاد و بررسی کرد و روش‌های خلاقانه بدیع او را در طرح مفاهیم بلند در دستور کار قرار داد و شایسته است اندیشمندان تعلیم و تربیت به تحلیل شخصیت این بزرگ مرد بپردازند.

به اشتراک بگذارید :