1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ ۱۲:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1426364
معاون رئیس جمهوردر امور زنان :
برای تداوم ارزش‌ها باید با نسل جوان ارتباط برقرار کنیم

معاون رئیس جمهور در مراسم اختتامیه جشنواره دختران امروز  گفت: برای اینکه انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان نیفتد، مفاهیم عمیق فرهنگی و انسان‌ساز را باید به نسل جوان منتقل کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوردر امور زنان در آئین اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی «دختران امروز» در حرم مطهر امام خمینی(ره) گفت : نسل امروز در برخی زمینه‌ها با چالش‌‌هایی مواجه می‌شود که ما وظیفه داریم گفت‌وگوی بین نسلی را برای دختران و پسران امروز برگزار کنیم.وی افزود : ما به عنوان داییه‌داران حکومت مردم‌سالاری  دینی وظیفه داریم انتقال بین نسلی را انجام دهیم و به نسل جوان فرصت پرسشگری و اندیشیدن در مورد چالش‌ها را بدهیم.

بنا بر این گزارش ابتکارافزود: این جشنواره فرهنگی به دختران و دانش‌آموزان فرصت داده تا در قالب عکس و فیلم دیدگاه‌ها و نظرات خود را در مورد کرونا عنوان کنند و ما نیز باید شنونده باشیم چون گفت‌وگو دوطرفه است.

وی با تاکید بر این موضوع که امام خمینی برخورد سلبی و جزمی نداشتند، عنوان کرد: برای اینکه انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان نیفتد، مفاهیم عمیق فرهنگی و انسان‌ساز را باید به نسل جوان منتقل کنیم .

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه زنان ایرانی در نرخ رشد علمی شتابی بیش از کشورهای دیگر داشتند، گفت :در دولت دوازدهم تعداد زنان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها از ۲۷.۵ درصد امروز به ۳۳.۳ درصد رسیده است و این توفیق به واسطه این حاصل شده که امام راه را برای ورود زنان به عرصه‌های علمی و مدیریتی باز کردند همانگونه که اولین سفیر زن را نیز انتخاب کردند .وی افزود :امروز دسترسی به آموزش ابتدایی برای دختران یکی از بالاترین نرخ‌ها را دارد و آموزش و پرورش برای بازماندگان از تحصیل برنامه ویژه‌ای دارد.

به اشتراک بگذارید :