21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ ۱۲:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1425619
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
حضور مدیران زن آثار پربرکتی برای جامعه خواهد داشت

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست بزرگداشت روز زن گفت : افکار و دیدگاه ها نسبت به زن باید بر اساس آموزه های قرآن تغییر کند.

با همت کارشناسی امور بانوان نشست بزرگداشت مقام زن در سالن ولایت با حضور محمد صیدلو مدیرکل و بانوان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران محمد صیدلو در این مراسم ضمن تبریک دهه مبارک فجر و روز زن و مادر گفت : امروزه تعریف قدرت تغییر پیدا کرده و از تعریف اقتدار بر مبنای سلاح های نظامی به قدرت اطلاعات و توانایی تحلیل اطلاعات  و سازگاری با دیگران و تنظیم روابط تغییر ماهیت داده است . وی تصریح نمود :در این تعریف جدید مسلما تاثیر زن به عنوان مظهر زندگی بسیار پر رنگ تر خواهد بود و نقش بانوان و دختران حداقل به عنوان نیمی از افراد اجتماع در آینده ی این کشور با تاثیر بر آزادی و استقلال و جمهوریت روز به روز پر رنگ تر شده و آینده ی بهتری را برای ایران اسلامی رقم خواهد زد .

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت حضور زنان و جایگاه مدیریتی بانوان گفت : نگاه و توجه عمیق تری  به جایگاه زن بر مبنای آموزه های قرآنی باید اتفاق بیفتد و  این یک اتفاق فرهنگی است که  نیاز به زمان دارد. حضور مدیران زن آثار پربرکتی برای جامعه خواهد داشت و ایجاد این جایگاه ،  نیاز به یک تغییر نگرش فرهنگی دارد .

وی با اشاره به بی هویتی هایی که در دنیا اتفاق افتاده است گفت : دلیل بی هویتی ای که در دنیا پیش آمده  عدم توجه لازم به خانواده است . محمد صیدلو خوشبختی را حاصل یک حس خوب به زندگی دانست و تاکید کرد: نگاه فلسفی ما باید به گونه ای باشد که نسبت به دیگران حس خوب پذیرش داشته باشیم . صیدلو افزود : در پی گیری حقوق زنان باید به مرز ظریف بین تبعیض و تفاوت بین زن و مرد توجه داشته باشیم . باید بپذیریم که انسان ها متفاوتند ؛  تفاوت ها را بشناسیم و در حالی که تفاوت وجود دارد تبعیض ها را از بین ببریم .

گفتنی است در پایان نشست بزرگداشت مقام زن از تعدادی از بانوان آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تقدیر به عمل آمد .

به اشتراک بگذارید :