21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ ۱۲:۵۲:۲۳
کد مطلب:  1425235
رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آموزش و پرورش اصفهان:
باید تلاش کنیم تا جامعه آموزش و پرورش را بشناسد/ خلاقیت، درایت و آرامش نشان از انسجام و همدلی تیم روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بود

فریبرز حمیدی گفت: در عصر حاضر باید توانمندی، رصد، تحلیل و آسیب شناسی مسائل را در روابط عمومی داشته باشیم چرا که امروز، رسانه حرف اول را در آموزش و پرورش می‌زند و اگر ارتباط خوبی با رسانه داشته باشیم می‌توانیم فعالیت‌های خود را به جامعه معرفی کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در پانزدهمین روز از بهمن ماه 1399، فریبرز حمیدی رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آموزش و پرورش ضمن تشکر از تلاش‌های اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در روز سفر وزیر آموزش و پرورش به اصفهان، اظهار داشت: در این شرایط روابط عمومی ها کار بسیار مهم و ارزشمندی انجام داده‌اند، چرا که تصاویر خلاق و پویا را در اختیار مخاطبان قرار می دهند و خوشبختانه شاهد بودم که همکاران اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در روز سفر وزیر به اصفهان در همه برنامه ها حضور داشتند و اخبار دقیق را تولید کردند.


وی افزود: خلاقیت، درایت و آرامش در جمع‌بندی، تولید و بارگزاری اخبار در پورتال مشخص بود و نشان از انسجام و همدلی تیم فعال این اداره است. یکی از کارهای روابط عمومی اطلاع یابی است که باعث می شود ارتباط خوبی با دانش آموزان، معلم، مدیر مدرسه و خانواده داشته باشیم و مسئولین نیز با اطلاع کافی از مشکلات، پاسخگوی همه باشند.


حمیدی تصریح کرد: در روابط عمومی آموزش و پرورش استان اصفهان همواره سعی شده اطلاع‌یابی خوبی انجام شود، در روز سفر وزیر به اصفهان شاهد بودم که همکاران به موقع و در لحظه در محل برنامه حضور داشتند و اخبار را در کمترین زمان ممکن به مخاطب می‌رساندند. همچنین باید قدردان زحمات کارشناسان، کارشناس مسئولان و مسئولین روابط عمومی مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان اصفهان بود که وقتی پرتال آنها را رصد می کنیم متوجه می‌شویم که زحمات زیادی می‌کشند و باید از آنها تشکر کرد و به این عزیزان خداقوت می گویم.


رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: باید تلاش کنیم تا جامعه، به خوبی آموزش و پرورش را بشناسد و به درستی آن را به مردم معرفی کنیم. روابط عمومی باید مانند آینه تخت باشد نه آینه محدب و مقعر، چرا که معتقدم هر آنچه که هست باید نشان داده شود و کوچک نمایی و بزرگنمایی نخواهیم داشت.


وی خاطر نشان کرد: مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق بایستی شناخت بیشتری از وظایف روابط عمومی داشته باشند، تهیه عکس، چاپ و نصب بنر شاید ۲۰ درصد از کارهای روابط عمومی است و 80 درصد دیگر آن مشورت هایی است که با پایش اتفاقات و رصد اطلاعات به مسئولین خود ارائه می دهند. اگر روابط عمومی به خوبی شناخته شود و زمینه های برنامه ریزی و اجرا توسط مسئولین مناطق و نواحی انجام پذیرد، می توان از آن به عنوان  یکی از هسته‌های مشورتی استفاده کرد.


حمیدی اضافه کرد: در عصر حاضر باید توانمندی، رصد، تحلیل و آسیب شناسی مسائل را در روابط عمومی داشته باشیم، همه همکاران در روابط عمومی بایستی این آموزش ها را ببینند چرا که امروز، رسانه حرف اول را در آموزش و پرورش می‌زند و اگر ارتباط خوبی با رسانه داشته باشیم می‌توانیم فعالیت‌های خود را به جامعه معرفی کنیم.


رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آگاه نبودن خانواده ها و فعالیتهای آموزش و پرورش گفت: وقتی با استاندار و اعضای شورای شهر آموزش و پرورش استان اصفهان صحبت کردم، متوجه شده‌ام چقدر هماهنگی بین آموزش و پرورش و سایر عزیزان وجود دارد و مطمئناً نقش روابط عمومی در نزدیک کردن این دو گروه بسیار موثر بوده است.


وی ضمن تشکر از زحمات معلمان در طول یک سال اخیر تاکید کرد: نقش معلمان در کنار نقش مدافعان سلامت بسیار حساس است، معلمان مدافعین تعلیم و تربیت بودند اقدامات آنها باعث شده تا آسیب های اجتماعی در منازل و جامعه کمتر شود. قدردان زحمات همه معلمان، این جهادگران آموزش و پرورش و مدافعین تعلیم و تربیت هستیم و امیدوارم همکاران روابط عمومی بتوانند در به نمایش گذاشتن جلوه های ایثار و فداکاری معلمین نقش خود را ایفا کنند.
 

به اشتراک بگذارید :