1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ ۱۱:۰۴:۳۸
کد مطلب:  1424317
معاون وزیر آموزش و پرورش:
شکل گیری جامعه آینده در گرو اقدامات موثر شوراهای آموزش وپرورش است

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کسب رتبه نخست شورای آموزش وپرورش استان تهران در کشور گفت: شکل گیری جامعه آینده در گرو اقدامات موثر شوراهای آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازخبرنگارمهرشهریار فولادوند در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران که در محل استانداری تهران برگزار شد با اشاره به اینکه شوراهای آموزش و پرورش استان تهران امسال در کشور رتبه نخست کسب کرده‌اند، اظهار داشت: شکل گیری جامعه آینده در گرو اقدامات اثر گذار در شوراهای آموزش و پرورش است.

بنا بر این گزارش فولادوند با بیان اینکه نظام بندی و ساختار آموزش و پرورش بسیار پیچیده است گفت: شوراها بازوان قدرتمند تحقق مأموریت‌های مجموعه آموزش و پرورش محسوب می‌شوند و در این راستا رسالت خطیر تربیت نیروی انسانی به عهده آموزش و پرورش است که بزرگترین داشته هر کشوری بوده و هر چه آموزش و پرورش کشورمان بهتر عمل کند و رویکرد بهتر اتخاذ کند نیروی انسانی بهتری در آینده خواهیم داشت.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی بیان داشت: از یک سو این شورا تلاش می‌کند مردم را در جریان آموزش مشارکت دهد و از طرف دیگر بر نظارت مردم تأثر دارد و تسهیلگری وظایف آموزش و پرورش را به عهده دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان داشت: متولیان تعلیم و تربیت بر این باور هستند که باید تعامل دستگاهی برای رسیدن به اهداف داشته باشیم و تشکیل ترکیبی هم‌افزا دهیم و با این رویکرد مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در حال تدوین نظام جامع مشارکت است.

وی افزود: اهداف مورد نظر در نظام تعلیم و تربیت در صورت حمایت حداکثری شوراهای آموزش و پرورش محقق می‌شود چرا که این شورا از ظرفیت‌های ارزشمندی برخوردار است که باید از آنها استفاده شود چرا که تربیت انسان‌ها مجموعه‌ای از اقدامات وسیع است و باید همه مشارکت کنند تا این امر خطیر و حساس به خوبی انجام شود.

به اشتراک بگذارید :